PŚ w Ruce. Rusza sezon na biegówkach. W piątek sprinty z udziałem Polaków (listy startowe)

fot. M. Rudzińska

Kibice biegów narciarskich wreszcie się doczekali. W piątek rusza sezon Pucharu Świata w biegach narciarskich. W Ruce nie zabraknie najlepszych zawodników na świecie. Wśród nich Johannes Klaebo, Aleksander Bolszunow czy Jessie Diggins. Na początek tradycyjnie sprint. Na starcie nie zabraknie reprezentantów Polski.

fot. M. Rudzińska

Rozpocząć Puchar Świata w biegach narciarskich od innej konkurencji niż sprint? Tego nie wyobraża sobie nikt. Dlatego właśnie w piątek tradycji stanie się zadość. Podobnie, jak to bywało w ostatnich latach, zawodnicy i zawodniczki zmierzą się w stylu klasycznym. Przed rokiem ze swoich triumfów w Ruce cieszyli się Erik Valnes oraz Linn Svahn. Ten pierwszy będzie miał sporą szansę na to, aby powtórzyć sukces. Chociaż porażkę z 2020 roku będzie chciał z pewnością powetować sobie Johannes Klaebo.

Nieobecność groźnych Szwedek

W przypadku Linn Svahn szans na wygraną nie ma wcale. Nie dlatego, że z góry skreślamy startującą zawodniczkę. Wręcz przeciwnie. Szwedka po prostu nie pojawi się w Ruce. Ba, nie będzie jej przez całą zimę, bo musiała zrobić sobie przerwę, by wrócić do pełni zdrowia. Faworytek trzeba będzie szukać jednak gdzie indziej. Może nie tak daleko, jak nam się wydaje. Z pewnością mocne będą jej rodaczki, chociaż kontuzji nabawiła się Jonna Sundlig. Wykorzystać może to Anamarija Lampic, która będzie broniła małej Kryształowej Kuli w tej konkurencji.

My stawiamy sobie pytanie, jak poradzą sobie reprezentanci Polski. Na starcie mamy Monikę Skinder i debiutującą Karolinę Kukuczkę wśród kobiet oraz Macieja Staręgę i Kamila Burego. Przed rokiem tylko ta pierwsza zdołała zapunktować. Start eliminacji o 10:00, a na 12:30 zaplanowane zostały ćwierćfinały. Transmisje śledzić można w Player.pl. Specjalna oferta dla naszych czytelników tutaj.

Lista startowa:  kobiety | mężczyźni

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj