PŚ w Ruce: Rosjanie odsłonili karty, największe gwiazdy na starcie

fot. Modica/NordicFocus

Wiemy już w jakim zestawieniu reprezentacja Rosji pojawi się na inauguracji sezonu Pucharu Świata w biegach narciarskich, która odbędzie się w Ruce. W kadrze znalazło się dziewięć biegaczek i dziewięciu biegaczy, a trzon drużyny mają stanowić Aleksander Bolszunow i Natalia Niepriajewa.

Już za niespełna tydzień rozpocznie się kolejny sezon pucharowych zmagań w biegach narciarskich. W fińskiej Ruce powinni pojawić się niemal wszyscy czołowi zawodnicy, którzy będą walczyć o pierwsze punkty tej zimy. Pewne jest, że mocny skład na inaugurację Pucharu Świata wystawią Rosjanie. Informację o zestawieniu, w którym kadra “Sbornej” wystąpi w Ruce, podała na swoim profilu na Instagramie szefowa tamtejszych biegów Jelena Wialbe.

W kadrze reprezentacji Rosji mężczyzn na pierwszy weekend Pucharu Świata znaleźli się: Aleksander Bolszunow, Glieb Rietiwych, Siergiej Ustiugow, Andriej Larkow, Andriej Mielniczenko, Iwan Jakimuszkin, Artiem Malcew, Ilja Siemikow i Ilja Poroszkin.

Zestawienie kobiet na papierze wygląda nieco gorzej, niż skład męskiej kadry. Winna temu jest nieobecność czołowej rosyjskiej biegaczki, Julii Biełorukowej, która spodziewa się dziecka. Liderką drużyny będzie Natalia Niepriajewa, czyli druga zawodniczka klasyfikacji generalnej poprzedniego Pucharu Świata. W Ruce wystartują ponadto: Alisa Żambałowa, Lidija Durkina, Jana Kirpiczenko, Anna Żerebiatiewa, Jekaterina Smirnowa, Olga Cariewa i Diana Gołowan.

Pierwsze zawody Pucharu Świata, sprinty stylem klasycznym, odbędą się 29 listopada.

Źródło: Instagram

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.