PŚ w Ruce: Robert Johansson najlepszy w serii próbnej, Polacy poza pierwszą “20”

Robert Johansson okazał się najlepszy w serii próbnej przed pierwszym konkursem indywidualnym na Rukatunturi. Drugie miejsce zajął Timi Zajc, a trzecie Stefan Kraft. Najlepszy z Polaków, Jakub Wolny, został sklasyfikowany na dwudziestej drugiej lokacie.

Sobotni konkurs w Ruce będzie drugą rywalizacją skoczków o sto punktów do klasyfikacji generalnej w sezonie Pucharu Świata 2019/2020. Niedawno zakończyła się seria próbna, która padła łupem Roberta Johanssona. Norweg wylądował zdecydowanie najdalej – na 138 metrze – i z przewagą wynoszącą ponad 10 pkt wyprzedził drugiego Timiego Zajca. Słoweniec z kolei uzyskał odległość 131 m. Na trzecie pozycji uplasował się Austriak Stefan Kraft, z notą o 13,3 pkt gorszą od Johanssona (130,5 m). W czołowej piątce serii próbnej znaleźli się także drugi z Norwegów Marius Lindvik (128 metrów) oraz Niemiec Markus Eisenbichler, który zaliczył upadek podczas wczorajszych kwalifikacji (134 m). Szósty był Yukiya Sato, siódmy Peter Prevc, ósmy Anze Lanisek, dziewiąty Gregor Schlierenzauer, a dziesiąty Jan Hoerl. Dwunaste miejsce zajął lider PŚ Daniel Andre Tande.

Na dwudziestym drugim miejscu serię próbną ukończył najlepszy z biało-czerwonych Jakub Wolny. 24-reprezentant Polski  skoczył na 123 metr. Piotr Żyła był dwudziesty trzeci, Kamil Stoch dwudziesty dziewiąty, Dawid Kubacki trzydziesty pierwszy, Maciej Kot trzydziesty siódmy, Stefan Hula czterdziesty pierwszy, a Klemens Murańka czterdziesty siódmy. Początek pierwszej serii konkursowej zaplanowany jest na godzinę 16:30.

wyniki serii próbnej

źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.