Screen: Eurosport

W rozegranych dziś w fińskiej Ruce drugich zawodach w kombinacji norweskiej zwyciężył Norweg Jarl Magnus Riiber. Norweg wyprzedził na podium wczorajszego zwycięzcę Juliana Schmida z Niemiec i swojego rodaka Jensa Luraasa Oftebro.

Screen: Eurosport

Riiber po skokach zajął dobrze trzecie miejsce za Ryotą Yamamoto z Japonii i Stefanem Retteneggerem z Austrii. To automatycznie stawiało go w roli faworyta. Wczoraj bowiem po nieudanym skoku pokazał się ze świetnej strony w biegu. I faworyt nie zawiódł na metę bowiem wbiegł z dużą przewagą nad kolejnymi zawodnikami.

Wczoraj świetny skok, dziś świetny bieg

Drugi Julian Schmid do zwycięzcy stracił 10,4 sek. Niemniej jego występ zasługuje na uwagę. Wczoraj bowiem Niemiec świetnie skoczył i ostatecznie wygrał, ale słabiej pokazał się w biegu. Dziś wręcz przeciwnie – w skoku zanotował ósmy rezultat i awansował na drugą pozycję. Trzeci Jens Luraas Oftebro awansował z pozycji piątek. Kolejne miejsca zajęli najlepsi dziś w skokach – Yamamoto i Rettenegger. Dalsze miejsca zajęli Francuzi – Laurent Muhlethaler i Matteo Baud, Norweg Joergen Graabak oraz Niemcy Vinzenz Geiger i Johannes Rydzek.

wyniki zawodów

źródło: własne