PŚ w Ruce. Riiber najlepszy w Ruka Triple, Kupczak nie wystartował w biegu

fot. M. Rudzińska

Jarl Magnus Riiber wygrał w zawodach Pucharu Świata w kombinacji norweskiej na koniec weekendu w Ruce. Norweg został także triumfatorem cyklu Ruka Triple. Szczepan Kupczak nie stanął na starcie biegu.

fot. M. Rudzińska

Seria skoków do niedzielnych zawodów nie została dokończona. Po próbach 36 z 50 zawodników rywalizacja została przerwana i ostatecznie odwołana z powodu zbyt silnego wiatru. W momencie zakończenia konkursu prowadził Laurent Muhlethaler. Oficjalne okazały się wyniki czwartkowej rundy prowizorycznej. Wygrał ją Johannes Lamparter, który miał 6 sekund przewagi nad Mario Seidlem i 14 sekund nad Jarlem Magnusem Riiberem. Szczepan Kupczak zajmował 25. miejsce. Więcej o PCR pisaliśmy TUTAJ.

Do biegu w mroźnej Ruce nie przystąpiło dziesięciu zawodników. W tym gronie znalazł się Szczepan Kupczak. W rywalizacji na drugiej rundzie o długości 2,5 kilometra Jarl Magnus Riiber i Mario Seidl dogonili Johannesa Lampartera. Trójka jednak nie biegła razem, gdyż Seidl bardzo szybko stracił kontakt z rywalami.

W końcówce Riiber zaatakował zza pleców Lampartera i sięgnął po zwycięstwo. Norweg triumfował także w klasyfikacji Ruka Triple pomimo dyskwalifikacji wczoraj i powrócił na prowadzenie w klasyfikacji Pucharu Świata. Lamparter był drugi w dzisiejszych zmaganiach oraz fińskim cyklu. Na trzecim miejscu finiszował Jens Luraas Oftebro.

Wyniki zawodów

Wyniki Ruka Triple

źródło: informacja własna