PŚ w Ruce: Rekordowa liczba zgłoszeń

fot. upload.wikimedia.org

fot. upload.wikimedia.org

Niewiele ponad trzy tygodnie pozostały nam do inauguracyjnych zawodów Pucharu Świata w biegach narciarskich. Organizatorzy zmagań w Ruce chwalą się rekordową liczbą zgłoszeń.

Od siedemnastu lat Puchar Świata w biegach narciarskich gości w fińskim Kuusamo. Dokładnie w miejscowości Ruka, leżącej w gminie Kuusamo. Od sezonu 2013/2014 rozgrywane są tam zawody inaugurujące zmagania. Tym razem też tak będzie. Organizatorzy podkreślają jednak, że teraz będzie wyjątkowo, bo padnie nowy rekord. Na liście zgłoszeń widnieją nazwy aż trzydziestu czterech państw świata. W tym roku po raz pierwszy do Ruki zawitają przedstawiciele Turcji oraz Islandii.

– Na liczbę zgłoszonych zespołów na pewno wpływ ma to, że w tym sezonie rozgrywane będą Igrzyska Olimpijskie. To najważniejsze wydarzenie zimy i dla wielu ważne jest, aby sprawdzić się przed nimi już w listopadzie – stwierdził sekretarz generalny Seppo Linjakumpu. W ten sam weekend w Kuusamo wystąpią oczywiście skoczkowie i kombinatorzy. W ciągu weekendu będziemy śledzili aż jedenaście różnych konkursów narciarstwa alpejskiego. Organizatorzy podkreślają, że to także jest rekord. Zawody odbędą się w dniach 24-26. listopada.

Źródło: Yle.fi

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.