PŚ w Ruce: Przed nami drugi konkurs indywidualny (lista startowa)

maciejkot2

Karuzela Pucharu Świata ruszyła na dobre. Przed nami drugi w sezonie 2016/2017 konkurs indywidualny w fińskiej Ruce. Tym razem w rywalizacji  może przeszkodzić wiatr. 

Skocznia HS142 w Ruce przed dwa ostatnie dni była bardzo łaskawa dla zawodników. Warunki, które panowały były równe i sprawiedliwie, a wczorajszy konkurs odbył się bez żadnych przeszkód. Dzisiejsza rywalizacja może już wyglądać jak większość konkursów, które odbyły się lub nie odbyły na Rukatunturi. W porze dzisiejszych kwalifikacji i konkursu wiatr może osiągać 5-6 m/s i nie wykluczone są również opady śniegu.

Na starcie kwalifikacji obejrzymy 69. zawodników z 16. krajów. Ponownie na belce zobaczymy siedmiu reprezentantów Polski. Będą to: Aleksander Zniszczoł (nr 18), Klemens Murańka (nr 25), Stefan Hula (nr 43), Kamil Stoch (nr 44), Piotr Żyła (nr 53), Dawid Kubacki (nr 54) oraz Maciej Kot (nr 65), który awans do konkursu ma już zapewniony.

Lista startowa kwalifikacji 

We wczorajszym konkursie najlepiej z biało-czerwonych zaprezentował się Maciej Kot, który zajął 5. lokatę i wyrównał tym samym swój najlepszy wynik w karierze. Czy bracia Prevc ponownie powalczą o najwyższe lokaty? O tym przekonamy się już o godz. 16:00. Na godz. 14:30 zaplanowane są kwalifikacje. Trzymamy kciuki, by w 901. konkursie Pucharu Świata w historii, o podium powalczył również reprezentant Polski.

źródło: informacja własna 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.