PŚ w Ruce: Przed nami drugi konkurs indywidualny (lista startowa)

fot. Wikimedia

fot. Wikimedia

Już dziś o godzinie 15:00 rozegra się drugi w tym sezonie konkurs indywidualny Pucharu Świata w skokach. Po zmaganiach w Wiśle mamy aż czterech zawodników w czołowej dziesiątce klasyfikacji generalnej. Czy wietrzna Ruka pozwoli na rozegranie zawodów w sprawiedliwych warunkach?

W dzisiejszym konkursie zabraknie wielu znakomitych zawodników, którzy odpadli w dość niezwykłych i loteryjnych kwalifikacjach, są to: Noriaki Kasai, Anders Fannemmel, Roman Koudelka czy Daniel Huber. Możemy za to liczyć na komplet Polaków w składzie: Jakub Wolny, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Stefan Hula, Piotr Żyła i Kamil Stoch. Po udanym weekendzie w Wiśle mamy aż czterech naszych reprezentantów w czołowej dziesiątce klasyfikacji generalnej PŚ, co dodatkowo napawa optymizmem przed dzisiejszymi zmaganiami.

Ruka od lat cieszy się złą sławą, jeśli chodzi o warunki do przeprowadzania zawodów. Jednak po wczorajszym konkursie indywidualnym, w którym wiatr nie grał pierwszych skrzypiec i pozwolił na sprawiedliwy konkurs, liczymy na równe zmagania. Warto dodać, że od wczoraj nowy rekord skoczni wynosi 147,5 m – na taką odległość poszybował reprezentant Austrii Stefan Kraft.

Start konkursu indywidualnego przewidziany jest na godzinę 15:00. Transmisja w TVP1 oraz w Eurosporcie 1.

Pełna lista startowa

Źródło: informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.