PŚ w Ruce. Pius Paschke wygrywa kwalifikacje. Pięciu Polaków w konkursie

Pius Paschke okazał się najlepszy podczas kwalifikacji do niedzielnego konkursu Pucharu Świata. W czołowej trójce znaleźli się również Markus Eisenbichler i Halvor Egner Granerud. Awans do konkursu uzyskało pięciu biało-czerwonych.

Pomimo silnych podmuchów wiatrów niedzielne kwalifikacje doszły do skutku. Najlepiej spisał się w nich reprezentant Niemiec, Pius Paschke, który wylądował na 139 metrze. Drugie miejsce zajął jego kolega z reprezentacji, Markus Eisenbichler. Lider Pucharu Świata uzyskał odległość 132,5 metra. Niemiec wyprzedził o sześć punktów Halvora Egnera Graneruda (130,5 m).

Do dzisiejszego konkursu udało się awansować pięciu reprezentantom Polski. Najlepszy wynik uzyskał Piotr Żyła (126,5 m), który był siódmy. Tuż za nim uplasował się Kamil Stoch (124,5 m). Na siedemnastej pozycji kwalifikacje ukończył Andrzej Stękała (122 m), dwudziestej piątej Dawid Kubacki (118,5 m), a czterdziestej drugiej Paweł Wąsek (108 m). Do konkursu nie awansował pięćdziesiąty drugi Klemens Murańka ( 88 m).

Na starcie rundy kwalifikacyjnej nie pojawili się trzej reprezentanci Czech oraz Vladimir Zografski. Jest to spowodowane zakażeniami koronawirusem wykrytymi u Viktora Polaska oraz dwóch trenerów bułgarskiego zawodnika. Po skoku został Austriak David Haagen.

Początek konkursu jest zaplanowany na 15:30.

Pełne wyniki kwalifikacji

Źródło: informacja własna