PŚ w Ruce. Pierwsze zwycięstwo w karierze, Anze Lanisek triumfuje w niedzielnym konkursie

Wczoraj o krok od zwycięstwa, dzisiaj z pierwszą pucharową wygraną. Anze Lanisek skokami na odległość 147 m i 135 m triumfuje w niedzielnym konkursie na Rukatunturi (HS142) w Ruce. Pierwsze pucharowe punkty w sezonie lądują na koncie Jakuba Wolnego.

Niezwykle udany weekend w wykonaniu Słoweńca. Anze Lanisek z łączną notą 311,9 pkt (w tym aż 170,1 pkt za pierwszy skok) wyprzedza dwóch Niemców- drugiego Karla Geigera (310,3 pkt) oraz trzeciego Markusa Eisenbichlera (305,2 pkt) podczas kolejnego konkursu w fińskiej Ruce. Tuż za podium znalazł się Norweg, Marius Lindvik, a za nim dwaj bracia Prevc- piąty Cene oraz szósty Peter. Stefan Kraft po skoku na odległość 138,5 m awansował o dziewiętnaście miejsc na pozycję siódmą. Czołową dziesiątkę zamykają Fetnner, Leyhe oraz Wellinger.

Zmiany w klasyfikacji generalnej

Anze Lanisek awansował na drugą pozycję w klasyfikacji generalnej sezonu Pucharu Świata 2021/2022. Liderem wciąż pozostaje Niemiec, Karl Geiger, a podium od dzisiaj domyka jego kolega z reprezentacji, Markus Eisenbichler. Ze względu na nieobecność Ryoyu Kobayashiego spowodowaną dodatnim wynikiem testu na obecność koronawirusa oraz Halvora Egnera Graneruda ze względu na brak kwalifikacji do konkursu, zanotowali spadek na odpowiednio czwarte i piąte miejsce.

Jeden z najsłabszych występów Polaków od lat

Biało- Czerwoni wciąż w poszukiwaniu stabilnej formy. Do drugiej serii konkursu awansowało po raz kolejny tylko dwóch Polaków. Najwyżej sklasyfikowany z nich dzisiaj, 23. Jakub Wolny (130 m, 132 m), zdobył pierwsze pucharowe punkty w sezonie. Piotr Żyła po skoku na 112 m zakończył zawody na miejscu 27., notując spadek o osiemnaście pozycji. 44. Dawid Kubacki, 41. Kamil Stoch oraz 42. Aleksander Zniszczoł zakończyli rywalizację na pierwszej serii konkursowej.

Najbliższe zawody Pucharu Świata już w przyszły weekend na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle.

Pełne wyniki

Źródło: informacja własna