PŚ w Ruce: Petter Northug zrezygnował ze startu

fot. dagbladet.no

fot. dagbladet.no
fot. dagbladet.no

Petter Northug nie pojawi się w zawodach w Kuusamo, które będą inauguracją Pucharu Świata 2016/2017. Norweg wycofał się z pierwszego weekendu zmagań z powodu słabszej formy.

Petter Northug początkowo pojawił się w składzie kadry norweskich biegaczy, ale sam podjął decyzję o tym, aby zrezygnować ze startu w Kuusamo. 30-letni zawodnik startował w ubiegłym tygodniu w Beitostoelen, ale tam nie pokazał się z najlepszej strony. W piątkowym biegu na 15 kilometrów stylem klasycznym uplasował się na 74. miejscu i stracił do zwycięzcy prawie cztery minuty. Nieco lepiej poszło Northugowi dzień później, ale jego forma i tak była daleka od ideału. Norweg mówił wtedy dziennikarzom stacji NRK, że ma kontrolę nad swoimi przygotowaniami i że zawsze jest silniejszy jeśli gorzej pójdzie mu w Beitostoelen.

O rezygnacji 30-latka opowiadał szef norweskiej reprezentacji Vidar Loefshus. – Petter jest zdrowy, ale on sam czuje, że nie jest jeszcze w optymalnej formie. Mógłby wystartować i zająć dziesiąte miejsce, ale to nie jest ten typ zawodnika. On sam uznał, że woli w spokoju przygotowywać się do zawodów w Lillehammer i dlatego zostaje w domu – mówi Loefshus cytowany przez NRK.

Nieobecność Northuga otwiera drogę innym biegaczom. W sprincie swojego rodaka zastąpi Paal Golberg, a w biegu na 15 kilometrów zrobi to Simen Hegstad Krueger.

Źródło: NRK

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.