PŚ w Ruce: Parmakoski otworzy sezon, Polacy wystartują z dalszymi numerami (lista startowa)

Krista Parmakoski oraz Sjur Roethe jako pierwsi wyruszą na trasę dzisiejszych eliminacji do inauguracyjnego sprintu stylem klasycznym w Ruce. Na starcie nie zabraknie obrońców Małej Kryształowej Kuli – Stiny Nilsson oraz Johannesa Klaebo. Sześciu biało-czerwonych powalczy o awans do ćwierćfinału.

Sprintem stylem klasycznym w Ruce biegacze rozpoczną sezon Pucharu Świata 2019/2020. Na starcie eliminacji, które zaczną się o godzinie 10, staną 92 panie oraz 106 panów. Wśród kobiet na trasę jako pierwsza wyruszy reprezentantka gospodarzy Krista Parmakoski. Zaraz za nią do biegu przystąpi jednak z kandydatek do uplasowania się w czołowej trójce klasyfikacji generalnej tego sezonu Natalia Niepriajewa. Jako czwarta pobiegnie Sophie Caldwell, a szósta obrończyni Małej Kryształowej Kuli Stina Nilsson. Po mistrzyni olimpijskiego na trasie o długości 1400 m pojawi się Astrid Jacobsen, a ósma wystartuje mistrzyni świata z Seefeld Maiken Caspersen Falla. Z numerem dwudziestym pierwszym do biegu przystąpi zdecydowana kandydatka do Kryształowej Kuli Therese Johaug, a z czterdziestką siódemką znakomita szwedzka juniorka Frida Karlsson. Z Polek jako pierwsza na trasę wyruszy wicemistrzyni świata juniorek w sprincie Monika Skinder (numer 58). 62 wystartuje Izabela Marcisz, a 73 Weronika Kaleta.

lista startowa kobiet

U panów klasyczny sprint otworzy z kolei Sjur Roethe. Za nim do biegu przystąpi Simen Krueger, a z trójką pobiegnie fiński zawodnik – Ristomatti Hakola. Z czwórką na trasę wyruszy szwajcarski mistrz Dario Cologna, a piątką kolejny z Norwegów Emil Iversen. Jako siódmy wystartuje jeden z kandydatów do walki o Kryształową Kulę – Aleksander Bolszunow, z kolei z dziesiątką pobiegnie broniący tego trofeum, mistrz olimpijski i świata Johannes Klaebo. Po 23-latka wystartuje mistrz świata w sprincie Federico Pellegrino. Jako pierwszy z biało-czerwonych na trasie sprintu pojawi się Maciej Staręga. Polak wystartuje z numerem trzydziestym ósmym. Później z numerem 59 pobiegnie także Dominik bury, a z 61 jego brat – Kamil.

lista startowa mężczyzn

źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.