PŚ w Ruce. Nowy rekord obiektu! Kosmiczna nota Norwega

screen - Eurosport

Halvor Egner Granerud wygrał kwalifikacje do niedzielnego konkursu w Ruce. Norweg został też nowym rekordzistą obiektu po skoku na odległość 150,5 metra. Drugie miejsce zajął Karl Geiger, a trzecie Anze Lanisek. W czołowej dziesiątce uplasowali się Dawid Kubacki oraz Piotr Żyła. 

screen – Eurosport

Drugi dzień zmagań w Ruce, drugi rekord obiektu. Halvor Egner Granerud ustał próbę na odległość 150,5 metra i został nowym rekordzistą Rukatunturi. Norweg poprawił tym samym wynik Anze Laniska (149 m). Można powiedzieć, że wreszcie ktoś przekroczył barierę 150 metrów na tak dużej skoczni. Wydaje się, że na Rukatunturi można poszybować spokojnie jeszcze kilka metrów dalej.

Fantastyczna próba Graneruda dała mu zwycięstwo podczas niedzielnych kwalifikacjach w Finlandii. Drugie miejsce zajął Karl Geiger, który wylądował na 148 metrze (skacząc z belki wyżej – 12) i stracił do triumfatora 5,7 sekundy. Czołową trójkę zamknął Anze Lanisek (137 metrów z 10 platformy startowej).

Czwarte miejsce zajął Stefan Kraft, a za nim uplasował się lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Dawid Kubacki. W czołowej dziesiątce kwalifikacje ukończył też trzeci zawodnik sobotniego konkursu Piotr Żyła. 20 był Kamil Stoch, 28 Aleksander Zniszczoł, 41 Paweł Wąsek, 42 Jakub Wolny, a 46 Tomasz Pilch. Wszyscy Polacy awansowali więc do pierwszej serii. To niespodziewanie nie udało się Johannowi Andre Forfangowi, który wylądował na 83,5 metrze.

Wyniki kwalifikacji

Źródło: informacja własna

Obserwuj