PŚ w Ruce: Kwalifikacje odwołane

Kwalifikacje do dzisiejszego konkursu indywidualnego na skoczni w Ruce zostały odwołane. Powodem zaistniałem sytuacji jest wiejący od wczorajszego popołudnia silny wiatr. Konkurs planowo ma rozpocząć się o 16:30 i wystartuje w nim 65 zgłoszonych zawodników. 

Pogoda od wczoraj nie rozpieszcza organizatorów. Zaplanowane początkowo w piątek o godzinie 16:00 serie treningowe i kwalifikacje skoczków zostały odwołane, a trening przełożony został na dzisiejszy poranek. Ostatecznie udało się go przeprowadzić, jednak trwał on około półtorej godziny i często przerywany był ze względu na silne porywy wiatru. Zawodnicy rywalizowali w bardzo nierównych warunkach, np. jedenastemu Andreasowi Schulerowi odjęto od noty aż 20,6 punktu, a czternastemu Stephanowi Leyhe zaledwie 3,6 “oczek”. Kombinatorzy norwescy również cierpieli z powody pogody, bowiem ich piątkowe zmagania również zostały odwołane.

Prognozy nie nastrajają optymistycznie – przewidywane są powiewy wiatru do 5, 6 m/s. Konkurs planowo ma rozpocząć się o godzinie 16:30 polskiego czasu, a na starcie pierwszej serii zobaczymy wszystkich zgłoszonych, czyli aż sześćdziesięciu pięciu zawodników.

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.