PŚ w Ruce: Kwalifikacje dla Krafta

Choć przez dwa dni pogoda nie rozpieszczała organizatorów Pucharu Świata w Ruce, wreszcie udało się przeprowadzić kwalifikacje do dzisiejszego konkursu bez większych przeszkód. Zwycięzcą okazał się Stefan Kraft. 

Ze względu na złe warunki atmosferyczne odwołano piątkowe kwalifikacje, przez co w sobotnich zawodach wzięło udział 65 zawodników. W jednoseryjnym konkursie zwyciężył Ryoyu Kobayashi, a na podium stanęli także kolejno Kamil Stoch i Piotr Żyła.

Dzisiaj pogoda była dużo bardziej łaskawa. Pierwsi zawodnicy rozpoczęli zmagania z dziewiątej belki, jednak po kilku minutach sędziowie zdecydowali się wydłużyć rozbieg i kolejni oddawali swoje skoki już z dziesiątej belki. Najlepszy okazał się Stefan Kraft, który skoczył 135.5 metra, uzyskując 135.2 punktu. Austriak wyprzedził Domena Prevca i Roberta Johanssona. Najlepszy z Polaków, Kamil Stoch, uzyskał 128 punktów, co dało mu szóste miejsce. W konkursie zobaczymy także Stefana Hulę, Piotra Żyłę, Dawida Kubackiego i Jakuba Wolnego. Maciej Kot zakończył dzisiejsze zmagania na 60 pozycji i nie wystartuje w konkursie.

Wyniki kwalifikacji 

Pierwsza seria zaplanowana jest na godzinę 17.

Źródło: Informacja własna 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.