PŚ w Ruce: Kto wygra pierwszy konkurs sezonu? (lista startowa)

fot. Jkpromo.com/ Patrick Forsblom

fot.  Jkpromo.com/ Patrick Forsblom
fot. Jkpromo.com/ Patrick Forsblom

Dziś popołudniu na dobre rozpocznie się zimowy sezon w skokach narciarskich. Po wczorajszych kwalifikacjach nasi reprezentanci dają nam duże nadzieje na oglądanie dalekich skoków.

Jak prawie każdego roku na Rukatunturi zawodnicy zmagają się z ciężkimi warunkami atmosferycznymi. Dlatego też w początkowych planach kalendarzowych Ruka nie była nawet brana pod uwagę. Jednak ze względu na odpowiednie przygotowanie obiektu postanowiono, iż w sezonie 2016/2017 to ona właśnie zainauguruje PŚ. Jednym z udogodnień jest zamontowanie przy zeskoku wiatrołapów – to z wiatrem związane są zazwyczaj wszystkie problemy z rozgrywaniem zawodów.

We wczorajszych kwalifikacjach wyłonionych zostało 50 zawodników z 14 krajów. Na starcie pojawi się aż 7 naszych reprezentantów. Z 3. numerem startowym skakać będzie Aleksander Zniszczoł, szczęśliwy 13. numer trafił do Klemensa Murańki, 23. z kolei będzie Piotr Żyła, a zaraz za nim skoczy zwycięzca wczorajszych kwalifikacji Maciej Kot, 26. pokaże nam się Dawid Kubacki, 28. numer to numer Stefana Huli, a ostatni nasz reprezentant Kamil Stoch na swoim plastronie będzie miał 32. numerek startowy. W takiej samej liczbie – 7 zawodników – zobaczymy jedynie Niemców. W sezonie 2014/2015 najlepszy w pierwszym konkursie był Simon Amman przed dwoma Japończykami – Daiki Ito i Noriakim Kasai. Jedynym punktującym Polakiem był wtedy Piotr Żyła, który zajął 17. pozycję.

W pierwszym konkursie sezonu zawodnicy z TOP10 zeszłego sezonu mają automatyczny awans do zawodów, dlatego też nie musieli się oni martwić o wczorajsze kwalifikacje. Tym samym jako ostatni skakać będzie Peter Prevc, który będzie bronił swojego żółtego plastronu lidera klasyfikacji generalnej. Miejmy nadzieje, że poprawki organizatorów w formie renowacji obiektu i wiatrołapów pozwolą cieszyć się kibicom dalekimi skokami oraz przeprowadzeniem obu serii konkursu. Zawody na żywo relacjonować będzie kanał TVP1 od godz. 16:30 oraz Eurosport od 16:45.

Lista startowa

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.