PŚ w Ruce: Kto ujarzmi Rukatunturi? Dziś pierwszy konkurs indywidualny (lista startowa)

fot. M. Rudzińska

fot. M. Rudzińska

Zima rozpoczęła się na dobre. Dziś skoczkowie rywalizować będą w konkursie indywidualnym Pucharu Świata w Ruce. Czy któryś z Polaków stanie na podium?

Śnieżna i zimowa Ruka tworzy niepowtarzalny klimat. Chociaż konkursy skoków rozgrywane na skoczni Rukatunturi nie zawsze mają tak udany przebieg, ze względu na problemy z wiatrem. Puchar Świata w Ruce odbywa się do 1996 roku. Do tej pory odbyło się tam 25 konkursów indywidualnych i 7 drużynowych. Polacy stawali na podium, ale nigdy nie odnieśli zwycięstwa. Trzykrotnie drugie miejsce zajmował Adam Małysz. Przed rokiem Kamil Stoch lądował na 2. i 3. miejscu, a Piotr Żyła na najniższym stopniu podium w sobotnim konkursie. Dwa zwycięstwa odniósł wówczas Ryoyu Kobayashi.

Również i tym razem Polacy będą w gronie faworytów. Do konkursu zakwalifikowali się wszyscy reprezentanci Polski, a więc: Klemens Murańka, Stefan Hula, Jakub Wolny, Maciej Kot, Piotr Żyła, Dawid Kubacki i Kamil Stoch. W gronie pretendentów do wygranej mogą być także Robert Johansson, Timi Zajc, Stefan Kraft czy Karl Geiger.

Lista startowa konkursu

Konkurs rozpocznie się o godz. 16:30. Na 15:20 zaplanowano serię próbną. Tym razem nie powinien przeszkodzić wiatr, którego porywy mają sięgać 2-3 m/s. Transmisję telewizyjną z konkursu przeprowadzi TVP1, TVP Sport oraz Eurosport 1.

źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.