PŚ w Ruce. Kolejny akt walki o żółty plastron lidera. Kto wygra w niedzielę? (lista startowa)

fot. M. Rudzińska

W niedzielne popołudnie czas na drugi akt pucharowych zmagań w fińskiej Ruce. O plastron lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata powalczy Ryoyu Kobayashi, który po sobotniej wygranej zbliżył się do prowadzącego obecnie Karla Geigera i obecnie traci do niego 45 punktów.

fot. M. Rudzińska

Kobayashi odrabia

Po sobotnim zwycięstwie Ryoyu Kobayashi ma już 45 punktów straty do prowadzącego w klasyfikacji Pucharu Świata Karla Geigera. Niemiec był wczoraj piąty, a w swoich dotychczasowych startach zgromadził 225 punktów. Japończyk w żadnym oddanym w Ruce skoku nie wypadł z czołowej trójki. Na trzeciej pozycji w Pucharze Świata plasuje się Halvor Egner Granerud. Norwegowi zdecydowanie nie powiodło się w piątkowych rundach. Po 47. i 17. lokacie w seriach treningowych dominator poprzedniego sezonu nie przebrnął przez kwalifikacje. W niedzielę będzie miał okazję na poprawę swoich skoków i wzmocnienie norweskiej reprezentacji. W sobotnim konkursie w pierwszej dziesiątce nie uplasował się żaden z jego rodaków.

W klasyfikacji generalnej Granerud bezpośrednio wyprzedza Anze Laniska. W sobotę Słoweniec po dwóch dalekich skokach był bliski pierwszego zwycięstwa w karierze, ale tym razem Kobayashi okazał się lepszy. Podopieczny Roberta Hrgoty od początku weekendu w kolejnych skokach udowadnia bardzo dobrą formę. Tym samym należy do grona głównych faworytów do zwycięstwa w dzisiejszym akcie zmagań.

Niedziela lepsza dla Polaków?

Udaną nie można nazwać sobotniej postawy Biało-Czerwonych, którzy spadli na siódme miejsce w Pucharze Narodów. Zaledwie o cztery punkty wyprzedzają ich Szwajcarzy. W niedzielnych kwalifikacjach ponownie zobaczymy siedmiu reprezentantów Polski. Jako pierwszy z nich na belce startowej pojawi się Jakub Wolny (numer 6.). Następnie swoje próby oddadzą Aleksander Zniszczoł (numer 15.), Stefan Hula (numer 19.) oraz Andrzej Stękała (numer 28.). Po sobie wystartują Dawid Kubacki i Piotr Żyła – odpowiednio z numerem 45. i 46. Tuż przed czołową dziesiątką na starcie pojawi się Kamil Stoch (numer 60.).

Niedzielny konkurs ma rozpocząć się o 16:15. Na 14:30 jest natomiast zaplanowany start serii kwalifikacyjnej, którą będzie można obejrzeć wyłącznie w Eurosport Player. Transmisję zawodów przeprowadzi Eurosport 1 oraz TVN.

Lista startowa

Źródło: informacja własna