PŚ w Ruce. Klaebo po raz trzeci z rzędu najlepszy w Ruka Triple

13:32, 29.11.2020 Daniel Topczewski Aktualizacja: 13:56, 29.11.2020

Johanes Hoesflot Klaebo jako pierwszy minął linię mety biegu biegu pościgowego na 15 kilometrów stylem dowolnym i dzięki temu po raz trzeci z rzędu triumfował w mini-cyklu Ruka Triple. Norweg umocnił się także na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Drugie miejsce w dzisiejszych zawodach zajął Aleksander Bolszunow, a trzecie Emil Iversen. Najlepiej z Polaków spisał się Dominik Bury, którego sklasyfikowano na 51. pozycji.

Bieg pościgowy mężczyzn na 15 kilometrów stylem dowolnym zakończył trzydniową rywalizację mężczyzn w minicyklu Ruka Triple. Zawody - po raz trzeci z rzędu - wygrał Johannes Hoesflot Klaebo, który wyruszył na trasę jako pierwszy i jako pierwszy przeciął też linię mety. Norweg nie forsował dziś tempa i dość szybko dał się dogonić Aleksandrowi Bolszunowowi i Emilowi Iversenowi, by ograć obu biegaczy na finiszu.

Drugie miejsce zajął Rosjanin, który przegrał sprinterski pojedynek z Klaebo i minął linię mety niespełna sekundę po Norwegu. Na najniższym stopniu podium stanął Emil Iversen - wolniejszy od triumfatora o trzy sekundy. Czwarte miejsce zajął Hans Christer Holund, który zanotował najlepszy czas netto i w dzisiejszym biegu pościgowym odrobił ponad minutę do prowadzącego po dwóch etapach Klaebo. Piąty był Fin Iivo Niskanen (+27,3 sek), a szósty Brytyjczyk Andrew Musgrave (+27,8 sek). W czołowej dziesiątce znaleźli się także Aleksiej Czerwotkin, Jewgienij Biełow, Andriej Mielniczenko i Ristomatti Hakola.

Jeśli chodzi o czasy netto to najlepszy był wspomniany wcześniej Holund, drugi wynik uzyskał Andriej Mielniczenko, a trzeci wynik dnia należał do Sjura Roethe. Triumfator Ruka Triple Johannes Hoesflot Klaebo miał 32. czas, a Aleksander Bolszunow finiszował z 17. wynikiem.

Na starcie biegu pościgowego stanęło dwóch reprezentantów Polski. Dominik Bury finiszował na 51. miejscu, a biorąc pod uwagę czasy netto miał czterdziesty wynik. Mateusz Haratyk ukończył cykl Ruka Triple na 67. lokacie (65. czas netto).