PŚ w Ruce: Klaebo najlepszy w eliminacjach, Polacy bez awansu

fot: Jakub Balcerski

fot: Jakub Balcerski

Bez wielkiej niespodzianki zakończyły się eliminacje panów do dzisiejszego sprintu stylem klasycznym w Ruce. Najlepszy był Johannes Klaebo, który wyprzedził Erika Valnesa i Federico Pellegrino. Żadnemu z naszym reprezentantów nie udało się awansować do ćwierćfinałów.

Johannes Klaebo wygrał pierwsze eliminacje do sprintu w nowym sezonie Pucharu Świata. Mistrz świata w Seefeld pokonał swojego kolegę z kadry Erika Valnesa o 1,52 sekundy. Na trzecim miejscu kwalifikacje zakończył reprezentant Włoch Federico Pellegrino, który stracił do Klaebo blisko 3 sekundy. Tuż za najlepszą czwórką uplasowało się ostatni z Norwegów w najlepszej dziesiątce – Paal Golberg. Alexander Bolszunow, jeden z faworytów tego sezonu, sklasyfikowany został na 11 miejscu ze stratą nieco ponad 6 sekund.

Daleko sklasyfikowani zostali Polacy. Najlepszy z naszych reprezentantów Kamil Bury zajął 54 miejsce ze stratą blisko 13 sekund. Dwie pozycje niżej znalazł się najbardziej doświadczony z naszych biegaczy Maciej Staręga. Dominik Bury stracił równe 20 sekund i był dopiero 90.

Wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.