PŚ w Ruce: Kalla triumfatorką Ruka Triple, Justyna Kowalczyk 24.

10:26, 26.11.2017 Daniel Topczewski Aktualizacja: 11:11, 26.11.2017

Charlotte Kalla wygrała niedzielny bieg pościgowy na dystansie 10 kilometrów stylem dowolnym i została triumfatorką cyklu Ruka Triple. Drugie miejsce zajęła Marit Bjoergen, a trzecie Ragnhild Haga. Justyna Kowalczyk finiszowała na 24. pozycji.

Justyna Kowalczyk przed niedzielnym biegiem na dystansie 10 kilometrów stylem dowolnym plasowała się na 22. miejscu. Polka nie miała już wielkich szans na poprawienie swojej lokaty, ale chciała się skupić na tym, aby przynajmniej utrzymać się na pozycji, z której wystartowała.

Pierwszą część dystansu Kowalczyk pokonała w dobrym tempie i utrzymywała się w grupie składającej się z kilku Finek, Amerykanki i Szwedki. W końcówce biegaczka z Kasiny Wielkiej zaczęła tracić dystans do biegnących z przodu zawodniczek. Polce udało się jednak odeprzeć ataki doganiających ją rywalek i zakończyć Ruka Triple na 24. miejscu.

Z przodu zaciętą walkę o triumf stoczyły Charlotte Kalla i Marit Bjoergen. Obie zawodniczki solidarnie zmieniały się na prowadzeniu i nie forsowały tempa, zbierając siły na finisz. Szwedka nie chciała jednak czekać na sprinterską końcówkę i po rozpoczęciu ostatniej pętli zdecydowała się na atak. Marit Bjoergen nie była w stanie utrzymać się za Kallą i musiała się pogodzić z zajęciem drugiego miejsca. Na mecie Szwedka miała blisko 10 sekund przewagi nad Norweżką.

Na najniższym stopniu podium stanęła kolejna reprezentantka Kraju Fiordów - Ragnhild Haga. Czwarta była Heidi Weng, a piąta Ingvild Flugstad Oestberg.

W biegu pościgowym wystartowała także Ewelina Marcisz. Polka finiszowała na 65. miejscu.