PŚ w Ruce: Justyna Kowalczyk rozpoczyna sezon. Dziś sprinty klasykiem (lista startowa)

fot. Anna Felska

Fińska Ruka będzie gospodarzem pierwszych w tym sezonie zawodów Pucharu Świata w biegach narciarskich. W trzydniowym cyklu Ruka Triple wystartują czołowi biegacze świata. Na starcie nie zabraknie także Justyny Kowalczyk, która dzisiejszym sprintem stylem klasycznym rozpocznie siedemnasty sezon w swojej karierze.

Sezon 2017/2018 w biegach narciarskich po raz kolejny rozpocznie się w Finlandii, gdzie biegaczki i biegacze będą rywalizować w trzydniowym cyklu Ruka Triple. Pierwszym etapem tych zawodów jest dzisiejszy sprint stylem klasycznym, który zainauguruje niemal pięciomiesięczne zmagania o Puchar Świata. Karuzela biegowa, która ruszy właśnie dziś, zatrzyma się dopiero 18 marca 2018 roku w szwedzkim Falun.

Trzydniowy minicykl Ruka Triple zainaugurują sprinty stylem klasycznym. Na liście startowej zawodów znalazło się aż 129 biegaczy i 97 biegaczek. W tym gronie są także reprezentanci Polski: Justyna Kowalczyk, Dominik Bury, Maciej Staręga, Urszula Łętocha i Ewelina Marcisz. W gronie zgłoszonych sportowców nie zabrakło oczywiście Marit Bjoergen, która w minionym tygodniu wygrała dwa biegi podczas otwarcia sezonu w Beitostoelen. Norweżka wystartuje w eliminacjach z numerem 9., tuż za Justyną Kowalczyk. Start Polki zaplanowano na godzinę 11:02 czasu fińskiego (10:02 w Polsce).

Forma podopiecznej Aleksandra Wierietielnego jest jednak wielką niewiadomą. Polka w listopadzie startowała w dwóch sprintach stylem klasycznym – w Muonio i w Saariselce. Oba te starty kończyła na podium (trzecie miejsce w Muonio i zwycięstwo w Saariselce). Kowalczyk nie miała jednak w tych zawodach możliwości mierzenia się z najlepszymi biegaczkami. Większość rywalek wybrało start w swoim kraju. W tym gronie były choćby Bjoergen, Weng czy Kalla. Dzisiejszy sprint stylem klasycznym będzie więc dla Justyny Kowalczyk idealną okazją, aby skonfrontować się z najgroźniejszymi konkurentkami.

Początek eliminacji sprintu kobiet o godzinie 10:00. Panowie wystartują o 11:45. Maciej Staręga wyruszy z numerem 42. (10:55:30), a Dominik Bury ze 105. (11:11:15).

Lista startowa sprintu kobiet

Lista startowa sprintu mężczyzn

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.