PŚ w Ruce. Johaug obroniła przewagę i wygrała w Ruka Triple

fot: M. Rudzińska

Therese Johaug nie dała się dogonić rywalkom i jako pierwsza dobiegła na metę biegu pościgowego na 10 km stylem dowolnym. Norweżka tym samym wygrała cykl Ruka Triple. Tuż za nią uplasowała się rewelacyjny Rosjanka Tatiana Sorina. Trzecie miejsce wywalczył Szwedka Ebba Andersson.

fot: M. Rudzińska

Therese Johaug odniosła dziś 75 zwycięstwo w karierze. Norweżka uzyskała najlepszy czas biegu na 10 km stylem dowolnym w Ruce. Jako pierwsza dobiegła do mety i wygrała także po raz trzeci cykl Ruka Triple. Objęła też przewodnictwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Trzydniową rywalizację na drugiej lokacie zakończyła Tatiana Sorina. Rosjanka straciła do Johaug dokładnie 47 sekund. Trzecią lokatę wywalczyła Ebba Andersson, której do Therese zabrakło 48,6 sek. Druga po dwóch dniach rywalizacji Frida Karlsson. Utalentowana Szwedka straciła do pierwszego miejsca 50,8 sek. i zajęła 4 pozycję.

Biorąc pod uwagę czasy netto, to na drugim miejscu – za Johaug – znalazła się rewelacyjna Helene Marie Fossesholm. Młoda Norweżka przegrała ze swoją koleżanką z kadry o ledwie 0,8 sek. Trzeci wynik uzyskała niesamowita Amerykanka Rosie Brennan, która straciła 10,5 sek. W Ruka Triple Norweżkę sklasyfikowano na szóstym miejscu, a Brennan na piątym.

Na starcie stanęły dwie reprezentantki Polski. Weronika Kaleta w cyklu była 53., a biorąc pod uwagę czasy netto, to sklasyfikowano ją o trzy pozycje wyżej. Na 63. lokacie zmagania zakończyła Magdalena Kobielusz, zarówno w Ruka Triple, jak i dzisiejszej rywalizacji. Na pochwałę zasługuje Patricija Eiduka. Łotyszka, która trenuje z reprezentacją Polski, uzyskała 24 czas biegu i drugi raz w karierze sięgnęła po punkty Pucharu Świata.

Wyniki Ruka Triple
Wyniki dnia

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj