PŚ w Ruce: Johannes Klaebo zwycięża po raz drugi

14:00, 25.11.2017 Anna Felska Aktualizacja: 14:42, 25.11.2017

Johannes Klaebo zwyciężył w biegu na 15 km stylem klasycznym w fińskiej Ruce. To drugie zwycięstwo Norwega po wczorajszym triumfie w sprincie. Na podium znalazł się również jego kolega z drużyny Didrik Toenseth i reprezentant gospodarzy Ivo Niskanen.

21-letni Johannes Klaebo po raz kolejny nie dał szans starszym rywalom. Norweg po wczorajszej wygranej w sprincie, dzisiaj zwyciężył również na dystansie 15 km stylem klasycznym i pewnie prowadzi w trzydniowym cyklu Ruka Triple. Drugie miejsce zajął dziś kolejny z Norwegów Didrik Toesenth, który do kolegi tracił 15.3 s. Na najniższym stopniu podium stanął reprezentant Finlandii Ivo Niskanen (+17.7).

Tuż za podium uplasował się kolejny młody zawodnik Rosjanin Alexander Bolshunov, który do zwycięzcy stracił 19.9 s. Piątą lokatę wywalczył Kazach Alexey Poltoranin (+25.6), a czołową szóstkę zamknął kolejny reprezentant Rosji Evgeniy Belov (+26.5). Dopiero na 8. miejscu uplasował się trzykrotny zdobywca Kryształowej Kuli i najlepszy zawodnik ubiegłego sezonu Martin Johnsrud Sundby, który do Klaebo stracił ponad pół minuty.

Ponownie ze słabszej strony pokazali się Polacy. Najlepszy był Dominik Bury, który ze stratą ponad dwóch i pół minuty zajął 65. miejsce. Maciej Staręga uplasował się na 94. pozycji.

Na trasę jutrzejszego biegu pościgowego na 15 km stylem dowolnym jako pierwszy wyruszy Johannes Klaebo. 38 sekund po nim wystartuje Alexander Bolshunov. Jako trzeci na trasę wybiegnie Paal Golberg z Norwegii. Początek biegu o godz. 12:00.