PŚ w Ruce: Iivo Niskanen potwierdził wysoką formę, dwaj Norwegowie na podium

13:24, 30.11.2019 Daniel Topczewski Aktualizacja: 13:40, 30.11.2019

Reprezentant gospodarzy Iivo Niskanen wygrał bieg na 15 kilometrów stylem klasycznym podczas zawodów Pucharu Świata w Ruce. Na podium stanęli także dwaj reprezentanci Norwegii: Johannes Hoesflot Klaebo i Emil Iversen. Polacy uplasowali się w drugiej połowie stawki.

Bieg na 15 kilometrów stylem klasycznym w Ruce zakończył się zwycięstwem Iivo Niskanena. Fin, jeden z najlepszych specjalistów od tej techniki, spokojnie rozpoczął rywalizację, by potem z każdym kolejnym kilometrem powiększać swój zapas czasowy nad rywalami. Na szóstym kilometrze było to dziesięć sekund, na dziesiątym -  czternaście, a na dwa kilometry przed metą ponad 21 sekund. W końcówce reprezentant Finlandii zaczął tracić wypracowaną wcześniej przewagę, ale nie przeszkodziło mu to w odniesieniu zwycięstwa.

Na drugim miejscu zawody ukończył Johannes Hoesflot Klaebo (+13 sek), a trzeci był jego rodak Emil Iversen (+14,9 sek). W czołowej dziesiątce znaleźli się jeszcze: czwarty na mecie Didrik Toenseth, piąty Aleksander Bolszunow, który osłabł w drugiej części dystansu, a także Andriej Larkow, Hans Christer Holund, Siergiej Ustiugow i Iwan Jakimuszkin.

W biegu na 15 kilometrów wystartowało także trzech reprezentantów Polski. Najlepiej z nich spisał się Dominik Bury, który zajął 62. miejsce. Maciej Staręga uplasował się cztery pozycje niżej, a 73. był Kamil Bury.

Jutro ostatni etap trzydniowego cyklu Ruka Triple - bieg pościgowy na 15 kilometrów stylem dowolnym.