PŚ w Ruce: Freund zwycięża, Kot w dziesiątce

maciej-kot-wyciag-800x445

Właśnie zakończył się drugi konkurs PŚ rozgrywany w Kuusamo. Pierwsze miejsce zajął Severin Freund, druga pozycja należy do Daniela Andre Tande, a podium dopełnia Manuel Fettner. Najlepszy z naszych reprezentantów – Maciej Kot ostatecznie zajął 8. miejsce.

W pierwszej serii najdłuższy skok oddał Niemiec – Severin Freund i wynosił on aż 146 m. O 5,5 m krótszą odległość  uzyskał Stafan Kraft i tym samym zajął drugie miejsce. Dobrą 3. pozycję ze stratą 5 punktów objął nasz reprezentant Maciej Kot. W pierwszej dziesiątce znaleźli się również Manuel Fettner, Richard Freitag, Roman Koudelka, Karl Geiger czy Daniel – Andre Tande. Po pierwszym spośród biało – czerwonych na 13. miejscu znajdował się Dawid Kubacki, 16. miejsce należało do Piotra Żyły, a 23. miejsce zajmował Kamil Stoch. Niestety o kolejne punkty pucharowe nie powalczyli dziś Stefan Hula, który zajął pechowe 31. miejsce, a także Aleksander Zniszczoł (33. miejsce) i Klemens Murańka (44. miejsce).

W drugiej serii, triumfator pierwszej, nie dał swoim rywalom żadnych złudzeń. Po skoku na 138 m uzyskał on największą łączną notę równą 290,6 pkt. Stefan Kraft po słabszym skoku z drugiego miejsca spadł na 4. pozycję ustępując tym samym miejsce Danielowi – Andre Tande, który wraz z Vincentem Sevoie Descombes oddali najdłuższe skoki drugiej serii (po 139 m). Trzecie miejsce Maciej Kot po skoku na jedyne 124 m oddał Manuelowi Fetterowi, który po pierwszej próbie zajmował 4. pozycję. Natomiast wspomniany wcześniej Francuz po swoim fenomenalnym skoku z 11. pozycji wskoczył na 5. lokatę. Jeśli chodzi o biało- czerwonych to Maciej Kot nie utrzymał  miejsca na podium i ostatecznie zajął 8. miejsce, Piotr Żyła po dobrym skoku z 16. miejsca awansował na 11., Dawid Kubacki w porównaniu z pierwszą serią spadł o jedno miejsce, a Kamil Stoch ostatecznie zajął 22. lokatę.

Po dwóch konkursach tego sezonu zimowego jak narazie Severin Freund umacnia swoją pozycję w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Wyniki konkursu

Źródło: Informacja własna

 

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.