PŚ w Ruce. FIS poszedł na rękę Niemcom. Kwalifikacje przeniesione na sobotę

Niezbyt dobrze rozpoczął się dla reprezentacji Niemiec pucharowy weekend w fińskiej Ruce. Do Kraju Tysiąca Jezior nie doleciał bowiem sprzęt podopiecznych Stefana Horngachera. Z tego powodu wprowadzono zmiany w programie zawodów – w piątek odbędzie się dodatkowy trening, a kwalifikacje przełożono na sobotę.

Zmiany w programie zawodów

Start piątkowych kwalifikacji pierwotnie zaplanowany był na godzinę 16:45. Wiadomo już, że zamiast nich rozegrana zostanie dodatkowa seria treningowa. Te rozpoczną się w sobotę o godzinie 7:30, w miejsce serii próbnej.


Powodem takiej decyzji były problemy niemieckiej ekipy. Okazało się, że sprzęt naszych zachodnich sąsiadów nie dotarł na czas do Finlandii. Jak poinformował dziennikarz Eurosportu, Kacper Merk, wcześniej odbyło się głosowanie trenerów w tej sprawie.

Karl Geiger : “Nasz samolot nie został poprawnie załadowany w Niemczech”

O problemach logistycznych w drodze za koło podbiegunowo opowiedział również Karl Geiger, który tworzy felietony dla portalu sport.de. -Nasz samolot nie został poprawnie załadowany w Niemczech, gdzie zostało kilka torb ze sprzętem i nartami. Niestety nie udało nam się w ten sposób zrealizować założonego planu treningowego – przekazał drugi zawodnik minionej zimy.

– Nasi przełożeni walczyli o jak najszybsze przetransportowanie sprzętu do Finlandii. Przed lotem do Kuusamo nie było w ogóle pewne, czy będziemy mogli tutaj startować – dodał Bawarczyk.

Przypomnijmy, iż na Rukatunturi (HS 142) zaplanowano dwa konkursy indywidualne.

źródło: twitter/sport.de