PŚ w Ruce. Dziś pierwszy konkurs na Rukatunturi (lista startowa)

fot. M. Rudzińska

Pierwsze zmagania indywidualne w Finlandii rozpoczną się z udziałem 50 zawodników zakwalifikowanych w piątkowych preselekcjach. Wśród nich zobaczymy 6 reprezentantów Polski. 

fot. M. Rudzińska

W pierwszej serii sobotnich zmagań w fińskiej Ruce zobaczymy komplet Polaków. Na starcie pojawią się Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła, a także Klemens Murańka, Paweł Wąsek oraz Andrzej Stękała. W piątkowych kwalifikacjach trzech Biało-Czerwonych uplasowało się w pierwszej dziesiątce, a dwóch w trzeciej. Andrzej Stękała jako jedyny wypadł poza “trzydziestkę”.

Markus Eisenbichler, który zwyciężył zmagania w Wiśle, w kwalifikacjach w Ruce zajął 6. miejsce ex aequo z Piusem Paschke. Reprezentant Niemiec będzie walczył o utrzymanie pozycji lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata z kolegą z drużyny, Karlem Geigerem. Trzeci zawodnik z wiślańskiego podium – Daniel Huber, nie zjawił się w Finlandii ze względu na potwierdzone przypadki koronawirusa w austriackiej drużynie.

Trzech reprezentantów gospodarzy zjawi się na starcie. Będą to Andreas Alamommo, Antti Aalto oraz Niko Kytosaho. Będziemy mogli podziwiać również przynajmniej jeden skok w wykonaniu Alexa Insama oraz Giovanniego Bresadoli – Włochów, dla których sezon dopiero się rozpoczyna. Ci dwaj zawodnicy zdołali się zakwalifikować do sobotnich zmagań.

Pełna lista startowa na dzisiejsze zmagania znajdują się tutaj. 

Źródło: informacja własna.