PŚ w Ruce: Dziś Norwegowie bezkonkurencyjni

Fot.: Anna Felska

 

Właśnie zakończył się drugi w tym sezonie konkurs drużynowy tym razem w w Finlandii. Na pierwszym miejscu znalazła się reprezentacja Norwegii przed drugimi Niemcami i trzecią Japonią.

W dniu dzisiejszym rozegrany został drugi w tym sezonie konkurs drużynowy. Na skoczni Rukatunturi o kolejne punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Narodów walczyło 12 drużyn. W pierwszej serii zdyskwalifikowany został Piotr Żyła, tym samym, na całe szczęście, awansowaliśmy do drugiej serii. Po dobrych skokach reszty naszych reprezentantów: Dawida Kubackiego 133,5 m, Macieja Kota 135,5 m i Kamila Stocha 129 m zostaliśmy sklasyfikowani na 7. miejscu z łączną notą punktową 414,2 pkt. W pierwszej serii dominowali Norwegowie (578,7 pkt.) przed Niemcami (552,8 pkt.) i Japonią (541,1 pkt.).

Druga seria również należała do Norwegów. Po fenomenalnych skokach Roberta Johansona, Daniela Andre Tande, Andersa Fanemmela i Johana Andre Forfanga uzbierali oni 1184,2 pkt. Zaraz za nimi uplasowali się Niemcy w składzie: Markus Eisenbichler, Pius Paschke, Andreas Wellinger i Richard Freitag z łącznym dorobkiem punktowym 1116,9 pkt. Trzecie miejsce zajęli reprezentacji kraju kwitnącej wiśni (Taku Takeuchi, Ryoyu Kobayashi, Noriaki Kasai, Junshiro Kobayashi) z łączną liczbą 1108,2 pkt. Po za podium znaleźli się Austriacy, 5. miejsce zajęli Słoweńcy. W drugiej próbie po zmianie kombinezonu Piotr Żyła został dopuszczony do skoku co tym samym pozwoliło Polakom zająć wysoką jak na tą sytuacje 6. pozycję. Punkty pucharowe wywalczyli też Szwajcarzy i Rosjanie.

Niestety w Pucharze Narodów już nie do nas należy plastron lidera. Odebrali nam go dzisiaj najlepiej spisujący się zawodnicy z Norwegii. Polska obecnie w tej klasyfikacji zajmuje 4. miejsce

Oficjalne wyniki konkursu

Klasyfikacja generalna Pucharu Narodów

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.