PŚ w Ruce: Dziś drużynówka. Polacy po ósme podium z rzędu? (lista startowa)

Drugi weekend ze skokami narciarskimi w sezonie olimpijskim rozpoczęto już wczoraj. Dzisiaj przed zawodnikami kolejny w tym sezonie konkurs drużynowy. Kto będzie najlepszy?

Rzadko w w kalendarzu Pucharu Świata dochodzi do takiej sytuacji, żeby na początku sezonu przez dwa weekendy z rzędu organizowano konkursy drużynowe. Przed tygodniem zima została zainaugurowana właśnie zmaganiami czwórek a dziś w Kuusamo mamy… to samo. Skoczkowie po raz pierwszy na Rukatunturi pojawią się o godzinie 14:45. Wtedy rozpocznie się seria próbna. W niej zobaczymy oczywiście Polaków, którzy wystąpią w żelaznym składzie: Stoch, Kubacki, Kot i Żyła. Półtora godziny później ruszy pierwsza seria. Nasi zawodnicy wystąpią w niej w żółtych koszulkach, bo dzięki świetnemu występowi w indywidualnym konkursie w Wiśle, awansowali na pierwsze miejsce w Pucharze Narodów.

Przed tygodniem najlepsi w konkursie teamów byli Norwegowie. Wliczając poprzedni sezon, to była to ich trzecia wygrana z rzędu w Pucharze Świata. Drugie miejsce zajęła nasza ekipa (siódmy raz z kolei na “pudle”). Tyle samo punktów zdobyli Austriacy i wspólnie cieszyliśmy się z miejsca na podium. W Ruce ostatni konkurs drużynowy rozegrano pięć lat temu (wtedy jeszcze mówiono o Pucharze Świata w Kuusamo). Triumfowali Niemcy przed Austriakami i Słoweńcami. My zajęliśmy… jedenaste miejsce. Dzisiaj jednak nie powinniśmy się martwić o awans. Bardziej powalczyć o miejsce na podium.

Dzisiaj mamy nadzieję na zdecydowanie lepsze warunki. Wczorajsze kwalifikacje były właściwie parodią rozgrywek Pucharu Świata. Aby awansować do niedzielnego konkursu wystarczyły noty przekraczające nieznacznie 50 punktów… Loteria to delikatne określenie na warunki panujące w piątek w Ruce. Dzisiaj synoptycy przewidują poprawę pogody. Oby zawody przebiegły bez problemów. Transmisje w TVP1 oraz Eurosporcie.

Lista startowa

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.