PŚ w Ruce: Daniel Andre Tande i Timi Zajc najlepsi w treningach, dobre skoki Polaków w drugim treningu

Na skoczni w Ruce rozegrano dwa treningi przed kwalifikacjami do konkursu indywidualnego. W pierwszym z nich najlepszy okazał się lider PŚ Daniel Andre Tande, a w drugim Słoweniec Timi Zajc.

W pierwszym treningu skoczkowie mieli problemy z wiatrem oraz padającym śniegiem. Cały czas wiało skoczkom pod narty, jednak momentami dochodziło do podmuchów z boku skoczni, co przeszkadzało w uzyskaniu dobrych odległości. Ze względu na mocny wiatr obniżano belkę co kilku skoczków, rozpoczynając z osiemnastej, a kończąc na siódmej. Rekompensata ze względu na takie zmiany wynosiła aż +60,8 punktów. W tych trudnych warunkach najlepiej radzili sobie Norwegowie. Wygrał trening Daniel Andre Tande, który skoczył 145,5 metra (7. belka). Drugie miejsce zajął jego rodak Robert Johansson po skoku na odległość 137 metrów (7. belka), a trzecie Peter Prevc, który uzyskał 141,5 metra (9. belka). W czołowej dziesiątce znaleźli się jeszcze Marius Lindvik, Daniel Huber, Markus Eisenbichler, Johann Andre Forfang, Stefan Kraft, Tilen Bartol oraz Philipp Aschenwald.

Polacy spisali się przeciętnie, chociaż trzeba przyznać, iż nasi liderzy nie mieli szczęścia do warunków. Kamil Stoch i Dawid Kubacki trafili w pierwszej fazie lotu na mocny podmuch wiatru, który uniemożliwił im daleki skok (Stoch 104,5m i 33. miejsce, Kubacki 92m i 53. miejsce). Najwyżej z Polaków sklasyfikowany był Jakub Wolny, który uplasował się na 16. miejscu (126m z 10. belki). Dobry skok oddał Piotr Żyła, o którego obawialiśmy się po upadku w Wiśle. Skoczył on 137,5m z 14. belki, co dało mu 19. pozycję. Maciej Kot zajął 21. miejsce, Stefan Hula 31., Klemens Murańka 40.

Podczas drugiego treningu dużo rozsądniej ustawiono początkową belkę, a dokładniej wybrano belkę numer 10. Był to ewidentnie najlepszy wybór, gdyż zmieniono ją dopiero przed skokiem Daniela Andre Tande. Drugi trening wygrał Timi Zajc, który uzyskał 137,5 metra. Drugie miejsce zajął Robert Johansson po skoku na odległość 140 metrów. Za nim uplasowali się Polacy: Dawid Kubacki (137m) oraz Kamil Stoch (136,5m). Po nieudanych skokach w pierwszym treningu, w kolejnym pokazali na co ich stać. Kolejne miejsca zajęli Johann Andre Forfang, Robin Pedersen, Daniel Andre Tande, Stefan Kraft, Ryoyu Kobayashi, Philipp Aschenwald.

Wśród Polaków bardzo dobre skoki oddali Piotr Żyła oraz Stefan Hula. Uplasowali się na 12. i 14. miejscu. Maciej Kot zajął 32. miejsce. Niestety, kiepsko poradzili sobie Klemens Murańka i Jakub Wolny zajmując odpowiednio 49. i 53. lokatę.

Wyniki treningów

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.