PŚ w Ruce. Dahlqvist i Terentiew najlepsi w inaugurujących sezon sprintach

Puchar Świata 2021/22 w biegach narciarskich zainaugurowany. W pierwszych zawodach tej zimy, którymi były sprinty stylem klasycznym, zwycięstwa odnieśli Maja Dahlqvist oraz Aleksander Terentiew. W czołowej “30” nie mieliśmy żadnego reprezentanta Polski.

Maja Dahlqvist okazała się najlepsza w pierwszych zmaganiach tej zimy. Szwedka w przekonującym stylu wygrała sprint stylem klasycznym w Ruce. Na drugim miejscu uplasowała się Johanna Hagstroem , a podium zamknęła Maiken Caspersen Falla. Stawkę w finale uzupełniły kolejno Johanna Matintalo, Katri Lylynpera i Frida Karlsson.

Wyniki sprintu kobiet

W zawodach mężczyzn triumf odniósł Aleksander Terentiew, który pierwszy był także w eliminacjach. W czołowej trójce znaleźli się też Johannes Hoesflot Klaebo oraz Erik Valnes, a następne pozycje w decydującej rywalizacji zajęli Richard Jouve, Haavard Solaas Taugboel oraz Joni Maki.