PŚ w Ruce: Czy pogoda pozwoli na rozegranie kwalifikacji? (lista startowa)

fot. upload.wikimedia.org

fot. upload.wikimedia.org

W piątkowe popołudnie czekają nas kolejne emocje związane ze skokami narciarskimi. Po inaugurującym weekendzie w Wiśle zawodnicy zameldowali się w mroźnej Ruce, by walczyć dzisiaj w kwalifikacjach.

Na starcie pojawi się 76 skoczków, w tym sześciu Polaków w składzie: Kamil Stoch, Stefan Hula, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Maciej Kot i Jakub Wolny, dla którego będzie to kolejna szansa na zdobycie pucharowych punktów po nieudanym występie na skoczni im. Adama Małysza.

Tegoroczna reprezentacja gospodarzy składa się z 10 zawodników, wśród nich nie ma Ville Larinto. Fin naderwał więzadło krzyżowe w kolanie podczas zeszłotygodniowego treningu w Wiśle, dlatego też czeka go sześciotygodniowa przerwa. Nie zabraknie jednak znajomych twarzy, bowiem na belce zobaczymy m.in. Janne Ahonena i Jarkko Määttä. Norwegowie i Niemcy pojawiają się w niezmienionym składzie w porównaniu do poprzednich zawodów, natomiast trener Goran Janus wprowadził małą korektę i zdecydował się zabrać ze sobą Jerneja Damiana zamiast Timiego Zajca. Co więcej, do kwalifikacji zostali zgłoszeni Turkowie: Muhammed Ali Bedir i Fatih Arda Ipcioglu, a do rywalizacji powraca Kanadyjczyk Boyd-Clowes, nieobecny w Polsce.

Puchar Świata w Wiśle niespodziewanie wygrał Junshiro Kobayashi, wyprzedzając Kamila Stocha i Stefana Krafta, a drużynowo triumfowała Norwegia przed Polską i Austrią.

Kwalifikacje rozpoczną się o godzinie 18. O tej porze przewidywany jest wiatr do 5 m/s, a temperatura ma oscylować wokół -2 stopni Celsjusza.

Lista startowa kwalifikacji

 

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.