PŚ w Ruce. Czas na pierwszy start. Jak Polacy poradzą sobie ze sprintem? (listy startowe)

12:48, 24.11.2022 Piotr Wojtaszczyk Aktualizacja: 20:26, 24.11.2022

Długa to była przerwa. Jak co roku wracamy do zawodów Pucharu Świata i po raz kolejny sezon zainauguruje fińska Ruka. Sezon poolimpijski zawsze przynosi wiele zaskoczeń. Jak będzie tym razem? Na starcie kwalifikacji do jutrzejszego sprintu zobaczymy 66 zawodników i 59 zawodniczek. Polskę reprezentować będzie dwóch biegaczy i dwie biegaczki.

Sprint pań

W zeszłym roku najlepszą sprinterką okazała się Maja Dahlqvist. Szwedka uzbierała łącznie aż 638 punktów. Drugie miejsce przypadło w udziale Słowence Anamariji Lampic. Trzecia była także Szwedka - Jonna Sundling.

Do zawodów zgłoszono 58 zawodniczek. Jako pierwsza wystartuje Laura Gimmler. Na Polki będziemy musieli trochę poczekać. Z numerem 35 na trasę wyruszy Monika Skinder. Izabela Marcisz rozpocznie zmagania z numerem 37.

Pełną listę startową znajdziecie TUTAJ.

Sprint panów

Skrócony zeszłoroczny kalendarz Pucharu Świata i kilka odwołanych zawodów przyczyniło się do tego, że Richard Jouve zdobył małą Kryształową Kulę za sprint w minionym sezonie. Tuż za Francuzem uplasował się Johannes Klaebo (6 punktów straty). Trzecie miejsce zajął kolejny zawodnik z Francji Lucas Chanavat.

Do zawodów zgłoszono 66 zawodników. Jako pierwszy wystartuje Calle Halfvarsson. Polacy także wezmą udział w jutrzejszych zmaganiach. Pierwszy z naszych, Maciej Staręga, na trasę wyruszy z numerem 6. Kamil Bury rozpocznie zmagania z numerem 38. Kwalifikacje rozpoczną się o 10:00, finały o 12:30.