PŚ w Ruce. Bieg na 10 km kobiet. Zwycięstwo Fridy Karlsson

14:33, 27.11.2021 Stanisław Zyga Aktualizacja: 15:18, 27.11.2021

Za nami drugi dzień nowego sezonu PŚ. Tym razem panie rywalizowały w biegu indywidualnym techniką klasyczną na dystansie 10 kilometrów. Zwycięstwo odniosła Frida Karlsson. Młoda Szwedka niespodziewanie pokonała Therese Johaug z Norwegii. Trzecie miejsce zajęła Niemka, Katharina Hennig. Polki zakończyły bieg poza czołową trzydziestką.

Według pomiaru czasu, zamieszczonego za 3 kilometrem trasy, na prowadzeniu znajdowała się Szwedka, Frida Karlsson, która wyprzedzała faworytkę zmagań, Therese Johaug. Karlsson utrzymała prowadzenie także po 6,1 kilometrach biegu. W tamtym momencie Johaug traciła do niej 3,2 sekundy. Wydawało się, że Norweżka będzie odrabiać starty i wyprzedzi Szwedkę, ale stało się odwrotnie. Na ostatnich kilometrach Karlsson powiększyła swoją przewagę i przybiegła na metę z czasem 24:29,4 min. Drugie miejsce zajęła Johaug (+13,7 sek.), która minimalnie wyprzedziła Katharinę Hennig (+15,2 sek.). Czwarte miejsce zajęła Ebba Andersson ze Szwecji, a czołową piątkę uzupełniła Finka, Krista Parmakoski. Słabo spisały się Norweżki. Oprócz Johaug, w najlepszej dziesiątce znalazła się tylko Heidi Weng.

Żadnego punktu nie udało się zdobyć reprezentantkom Polski. Najlepsza z nich, Monika Skinder, zajęła 34 miejsce. Izabela Marcisz uplasowała się na 39 pozycji, a dopiero na 70 miejscu ukończyła zmagania Karolina Kukuczka. W niedzielę odbędzie się bieg pościgowy na 10 kilometrów stylem dowolnym.