PŚ w Ruce. Anze Lanisek liderem na półmetku konkursu. Dwóch Polaków w rundzie finałowej, najlepszy z nich na trzynastym miejscu

Fot. M. Król

Anze Lanisek najlepszy na półmetku sobotniego konkursu Pucharu Świata na skoczni Rukatunturi (HS142) w Ruce. Skokiem na odległość 141 m zapewnił sobie 1,4 pkt przewagę nad drugim Kobayashim. Kamil Stoch i Piotr Żyła w serii finałowej, Dawid Kubacki po raz drugi z rzędu bez awansu.

Fot. M. Król

Anze Lanisek z notą 160 pkt na czele tabeli po pierwszej serii konkursowej sobotnich zawodów. Tuż za Słoweńcem z niewielką stratą punktową, Ryoyu Kobayashi, który powrócił do rywalizacji po dyskwalifikacji podczas kwalifikacji do drugiego konkursu sezonu w Niżnym Tagile. Timi Zajc na trzecim miejscu. Kolejne pozycje zajmują Markus Eisenbichler, Jan Hoerl oraz Stefan Kraft. Lider Pucharu Świata, Karl Geiger, na miejscu ósmym.

Czterech z sześciu Polaków poza “30”

Drugi weekend Pucharu Świata znów z nienajlepszym początkiem w wykonaniu Biało-Czerwonych. W serii finałowej nie zobaczymy 47. Jakuba Wolnego, 38. Andrzeja Stękały, 37. Aleksandra Zniszczoła oraz 33. Dawida Kubackiego. Awans wywalczyli 24. Piotr Żyła oraz najwyżej sklasyfikowany, Kamil Stoch, który obecnie zajmuje 13. pozycję.

Pełne wyniki

Źródło: infromacja własna