PŚ w Ruce: Akito Watabe zwycięża, Paweł Słowiok z punktami

fot. alchetron.com

fot. alchetron.com

Akito Watabe zwyciężył w dzisiejszych zawodach Pucharu Świata w kombinacji norweskiej w Ruce. Dla Japończyka to dziesiątce zwycięstwo w karierze. Na podium znalazł się również Fin Eero Hirvonen oraz Johannes Rydzek. Pierwsze punkty w tym sezonie zdobył Paweł Słowiok, który zajął 26. miejsce. 

Akito Watabe prowadził już po serii skoków, w której uzyskał aż 142,5 m. Drugie miejsce po skoku na 139,5 m zajmował Denifl Wilhelm z Austrii. Trzeci był natomiast Maxime Laheurte (140,5 m). Najlepszy z Polaków Szczepan Kupczak w swoim skoku uzyskał 131,5 m i zajmował 20. lokatę, a Paweł Słowiok wylądował na 128,5 m, co dało mu 29. miejsce.

Wyniki serii skoków

Prowadzenie w biegu utrzymał Japończyk Akito Watabe i odniósł swoje dziesiąte zwycięstwo w Pucharze Świata. Drugie miejsce zajął reprezentant gospodarzy Eero Hirvonen, który do zwycięzcy stracił 31.7 s. Na najniższym stopniu podium stanął Niemiec Johannes Rydzek, który po skokach zajmował dopiero 7. miejsce (+32.8 s). Pięciokrotny triumfator w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Eric Frenzel po skoku zajmował 11. miejsce i ostatecznie zawody ukończył pozycję niżej.

Szczepan Kupczak nie zdołał utrzymać miejsca w punktowanej trzydziestce. Polak, który wczoraj zajął 13. miejsce, dzisiaj musiał zadowolić się 37. lokatą. Pierwsze punkty w tym sezonie zdobył natomiast Paweł Słowiok, który zdołał wyprzedzić kilku rywali i zajął 26. pozycję.

Pełne wyniki

Już jutro ostatnie zawody w Ruce. Początek serii skoków o godz. 10:45.

źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.