fot. PZN

Aż 6 reprezentantek naszego kraju zobaczymy na starcie ostatnich zawodów PŚ przed mistrzostwami globu. Podopieczne Łukasza Kruczka spróbują swych sił w dwóch konkursach indywidualnych i w rywalizacji mikstów.

fot. PZN

Bez zaskoczeń w składzie polskiej drużyny na zawody w Rumunii. Łukasz Kruczek nie ma zbyt dużego pola manewru, a zatem posłał do boju 6 pań, które startowały już w tym sezonie w Pucharze Świata. Są to: Anna Twardosz, Kinga Rajda, Kamila Karpiel, Nicole Konderla, Joanna Szwab i Wiktoria Przybyła.

Przed naszymi reprezentantkami rywalizacja w 3 konkursach: dwóch indywidualnych i w zawodach mikstów. Zwłaszcza te ostatnie zapowiadają się ciekawie. Będzie to dla naszego kraju dopiero trzeci w historii występ w drużynówce mieszanej. Za pierwszym razem, w 2013 roku w Lillehammer, zajęliśmy 14 miejsce, a reprezentowali nas: Joanna Szwab, Maciej Kot, Magdalena Pałasz i Kamil Stoch. Dużo lepiej poszło nam w drugiej próbie, na mistrzostwach świata w Seefeld. Drużyna w składzie: Kinga Rajda, Dawid Kubacki, Kamila Karpiel oraz Kamil Stoch zajęła 6 miejsce.

W obecnym sezonie w klasyfikacji generalnej PŚ kobiet prowadzi Marita Kramer przed Niką Kriznar i Sarą Takanashi. Do tej pory punktowały dwie Polki. Anna Twardosz zgromadziła 8 oczek, a Kinga Rajda ma na swoim koncie 1 punkt. Liczymy na to, że ten skromny dorobek zostanie w Rasnovie zdecydowanie powiększony.

Źródło: PZN