PŚ w Rasnovie: Rumuńska skocznia debiutuje w Pucharze Świata. Dziś kwalifikacje (lista startowa)

fot. J. Jędrasiak

fot. J. Jędrasiak

Przed nami pierwsze, historyczne zawody Pucharu Świata w Rasnovie. Na rumuńskim obiekcie K90 odbędą się dzisiaj treningi i kwalifikacje do piątkowego konkursu.

Skocznia w Rasnovie po raz pierwszy gości zawody najwyższej rangi. Do tej pory na obiekcie o rozmiarze 97 m, rozgrywano takie imprezy jak Zimowy Olimpijski Festiwal Młodzieży, Mistrzostwa Świata Juniorów czy Mistrzostwa Rumunii. We wrześniu 2018 roku odbyły się tam zawody z cyklu Letniego Grand Prix w skokach narciarskich mężczyzn. Oba konkursy wygrał wówczas Karl Geiger. Z dobrej strony pokazali się Polacy, którzy zajmowali miejsca w pierwszej dziesiątce. Rekordzistą obiektu jest Dawid Siegel, który w lutym 2016 roku uzyskał 105,5 m.

Do Rumunii nie udało się kilku skoczków z czołówki. Zabraknie m. in. Ryoyu Kobayashiego, Timiego Zajca czy Roberta Johanssona. Na liście startowej treningów i kwalifikacji znalazło się 57. skoczków z siedemnastu państw. Do rywalizacji w Pucharze Świata po kolejnej kontuzji wraca Severin Freund. Na starcie zobaczymy także jednego reprezentanta gospodarzy. Polskę reprezentować będzie siedmiu skoczków: Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł, Klemens Murańka, Jakub Wolny, Piotr Żyła, Kamil Stoch i Dawid Kubacki.

Lista startowa

Początek pierwszej serii treningowej o godz. 10:30. O 12:00 mają rozpocząć się kwalifikacje, które transmitować będzie TVP Sport.

źródło: informacja własna