PŚ w Rasnovie: Polak stanie na podium konkursu na normalnej skoczni? (lista startowa)

fot. M. Rudzińska

fot. M. Rudzińska

Czas na trzeci w tym sezonie konkurs Pucharu Świata na skoczni normalnej. Czy na podium stanie złoty medalista Mistrzostw Świata w Seefeld, Dawid Kubacki? Pierwsza seria wystartuje dziś o 14:00.

Skoczna karuzela PŚ po kilku latach przerwy zawitała do Rasnova. Dzisiejsze zmagania po raz trzeci tej zimy rozegrane zostaną na obiekcie normalnym. Poprzednio taka sytuacja miała miejsce na początku stycznia w Predazzo, gdzie organizatorzy ze względów technicznych zmuszeni byli przenieść rywalizację ze skoczni dużej na normalną.

We wczorajszych kwalifikacjach najlepiej spisał się reprezentant Norwegii, Marius Lindvik. W ścisłej czołówce sklasyfikowano dwóch “biało-czerwonych”: Dawida Kubackiego i Kamila Stocha, którzy osiągnęli odpowiedni szósty i siódmy rezultat w kwalifikacjach. Prawo startu w dzisiejszym konkursie uzyskali ponadto: Piotr Żyła, Jakub Wolny, Klemens Murańka i Aleksander Zniszczoł. O sporym pechu może mówić Paweł Wąsek, który został sklasyfikowany na 51. lokacie, zatem nie zobaczymy go dziś na belce.

Początek pierwszej serii zaplanowano dziś na godzinę 14:00 czasu polskiego.

Lista startowa

Źródło: informacja własna