PŚ w Rasnovie. Ostatni weekend przed MŚ. Dziś długi dzień na skoczni (listy startowe)

fot. Tomasz Markowski

Rozpoczynająca się dziś weekendowa rywalizacja w Rasnovie będzie ostatnią odsłoną Pucharu Świata w skokach narciarskich przed Mistrzostwami Świata w Oberstdorfie. Po raz kolejny kwalifikacje panów zostaną zastąpione prologiem – na liście startowej pojawiło się jedynie 49 nazwisk.

fot. Tomasz Markowski

Po raz kolejny w tym sezonie kwalifikacje do konkursu panów zostaną zastąpione przez prolog. Na liście startowej pojawiło się jedynie 49 zawodników z 13 państw. Z numerem pierwszym na plastronie startować będzie jeden z dwóch powołanych do Pucharu Świata reprezentantów gospodarzy – Nicolae Sorin Mitrofan. Po raz kolejny w tym sezonie stawkę zamknie Halvor Egner Granerud, któremu jeden z zeszłorocznych konkursów w Rumunii przyniósł jedyne punkty w sezonie. Wtedy też w pierwszy dzień rywalizacji w Rasnovie triumfował Karl Geiger, a podium uzupełnili kontuzjowany obecnie Stephan Leyhe oraz triumfator drugich zawodów, Stefan Kraft. Tym razem Austriaka zabraknie jednak w rumuńskich konkursach.

Na starcie czwartkowych treningów i kwalifikacji pojawi się siedmiu reprezentantów Polski. Z numerem dwudziestym piątym swoje skoki oddawać będzie Paweł Wąsek. Kolejnymi biało-czerwonymi będą Klemens Murańka (numer 30), Jakub Wolny (numer 33), Andrzej Stękała (numer 38), Piotr Żyła (numer 44), Dawid Kubacki (numer 45) oraz Kamil Stoch (numer 47).

Dzisiejszy dzień na skoczni zawodnicy zaczną o 12:30 od dwóch rund treningowych. Następnie o 14:30 ma wystartować prolog.

Lista startowa konkursu panów

Na liście startowej treningów pań pojawiło się 55 skoczkiń z 15 krajów, jednak w kwalifikacjach zabraknie Andrei Diany Trambitas, która nie wywalczyła dotychczas prawa startu w Pucharze Świata. Pośród zawodniczek znajdują się nazwiska sześciu Polek. Jako piąta na belce pojawi się Nicole Konderla. Następnie na swoje skoki oddadzą Joanna Szwab (numer 10), Wiktoria Przybyła (numer 14), Kamila Karpiel (numer 15), Kinga Rajda (numer 17) i najlepsza z biało-czerwonych w tym sezonie, Anna Twardosz (numer 20). Na starcie nie zabraknie też zeszłorocznych triumfatorek – Chiary Hoelzl i Maren Lundby.

Dzisiejsza rywalizacja pań rozpocznie się od dwóch serii treningowych. Ich początek jest zaplanowany już na 8:00. Następnie o 9:30 mają wystartować kwalifikacje, a godzinę później pierwszy z dwóch zaplanowanych na ten weekend indywidualnych konkursów.

Lista startowa konkursu pań

Źródło: informacja własna