PŚ w Rasnovie. Norwegia zwycięska, Polacy na siódmym miejscu

fot. M. Król

Norweska drużyna zwyciężyła w konkursie drużyn mieszanych podczas Pucharu Świata w Rasnovie. Norwegowie na podium wyprzedzili Słowenię oraz Austrię. Polacy zakończyli zawody na 7. miejscu.

fot. M. Król

Norwegia w składzie: Maren Lundby, Daniel Andre Tande, Silje Opseth oraz Halvor Granerud zwyciężyła z przewagą 23,4 pkt nad drugą reprezentacją Słowenii. Lider męskiego Pucharu Świata Halvor Egner Granerud ponownie skakał najdalej, na 97 i 96,5 m i to on indywidualnie był najlepszy. Słowenia (945,3 pkt) rywalizowała w składzie: Nika Kriznar, Cene Prevc, Ema Klinec oraz Ziga Jelar. Na najniższym stopniu z notą 924,6 pkt stanęła Austia: Eva Pinkeling, Daniel Tschofenig, Daniela Iraschko-Stolz oraz Manuel Fettner.

Na kolejnych miejscach uplasowały się drużyny: Japonii (920,8 pkt), Niemiec (875,8 pkt), Rosji (861,2 pkt). Na siódmej lokacie wylądowała Polska (Anna Twardosz, Kamil Stoch, Kamila Karpiel, Dawid Kubacki). Stoch lądował dziś na 94 i 95 m, co indywidualnie dałoby mu trzecią pozycję, tuż za Ryoyu Kobayashim. Dawid Kubacki po skokach na 94 i 95 m zająłby szóste miejsce. Anna Twardosz ładowała na 84 i 83,5 m, a Kamila Karpiel uzyskała 82 i 75,5 m.

Punkty zdobyła dziś także drużyna Francji, która ukończyła zawody na 8. miejscu. Rumunia nie awansowała do drugiej serii.

Pełne wyniki

Źródło: informacja własna