PŚ w Rasnovie. Kubacki najlepszy w serii próbnej

Fot. M. Król

Fot. M. Król

Piątkowa seria próbna w Rasnovie zakończyła się zwycięstwem Dawida Kubackiego. Polak oddał skok na odległość 95 metrów. W czołowej trójce uplasowali się również Ryoyu Kobayashi i Halvor Egner Granerud.

Fot. M. Król
Fot. M. Król

Po skoku na odległość 95 metrów Dawid Kubacki uzyskał najlepszy wynik serii próbnej. Drugie miejsce ze stratą zaledwie 0,9 punktu do Polaka zajął Ryoyu Kobayashi (94 metry), a trzecie Halvor Egner Granerud (91 m). Na czwartej pozycji uplasował się Constantin Schmid. Współrekordzista skoczni wylądował na 94 metrze. Kolejne pozycje zajęli Ulrich Wohlgenannt (96,5 m), Robert Johansson (90 m) oraz Marius Lindvik (92,5 m). Za dwójką Norwegów uplasował się polski duet – ósmy był Piotr Żyła (92,5 m), a dziewiąty Kamil Stoch (90 m), który dzielił tę lokatę z Danielem Andre Tande (91 m).

W drugiej dziesiątce uplasował się tylko jeden z biało-czerwonych – siedemnasty Jakub Wolny (89 m) – natomiast miejsca w trzeciej zajęło dwóch Polaków. Po skoku na 86 metrów Andrzej Stękała zajął dwudziestą piątą lokatę. Dwudziesty siódmy był natomiast Klemens Murańka (88,5 m). Paweł Wąsek (89,5 m) ukończył serię próbną na trzydziestej pierwszej lokacie.

Pierwsza seria piątkowego konkursu indywidualnego ma rozpocząć się o godzinie 14:15.

Pełne wyniki serii próbnej

Źródło: informacja własna