PŚ w Rasnovie. Kto najlepszy w ostatnim indywidualnym starciu przed Oberstdorfem? (listy startowe)

fot. Tomasz Markowski

Nadszedł czas ostatnich pojedynków przed Mistrzostwami Świata w Oberstdorfie. Kto dziś zmierzy się na skoczni w Rasnovie? 

fot. Tomasz Markowski

W piątkowych potyczkach zmierzą się zarówno panowie, jak i panie. Będzie to ostatni sprawdzian indywidualny przez Mistrzostwami Świata w Oberstdorfie zaplanowanymi na kolejny weekend. Kto popisze się najlepszym wynikiem osiągniętym w Rumunii? Każdy skoczek i każda skoczkini narciarska chcą zdobywać pucharowe punkty i jak najlepsze miejsca.

Na belce startowej zasiądzie 48 zawodników z całego świata, wśród których znajdą się Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Piotr Żyła, a także Andrzej Stękała, Jakub Wolny oraz Klemens Murańka i Paweł Wąsek. Halvor Egner Granerud będzie walczyć o umocnienie się na czele klasyfikacji generalnej Pucharu Świata ramię w ramię z kolegami z kadry. Norwegowie bowiem prowadzą w klasyfikacji Pucharu Narodów.

W zmaganiach kobiet wystąpią 54 zawodniczki. Kwalifikacje do konkursu odbędą się bezpośrednio przed jego startem. Wśród startujących pań zobaczymy również Polki. Będą to Anna Twardosz, Kamila Karpiel i Kinga Rajda. Na belce startowej zasiądą również Joanna Szwab, Wiktoria Przybyła oraz Nicole Konderla.

Pełna lista startowa zmagań kobiet znajduje się tutaj.

Pełna lista startowa zmagań mężczyzn znajduje się tutaj.

Źródło: informacja własna.