PŚ w Rasnovie: Geiger najlepszy w kwalifikacjach, komplet Polaków w konkursie

fot. M. Rudzińska

fot. M. Rudzińska

Karl Geiger z Niemiec okazał się najlepszy w kwalifikacjach poprzedzających sobotni konkurs indywidualny. Najlepiej z reprezentantów Polski spisał się Dawid Kubacki, który uplasował się na siódmej pozycji. W sumie prawo udziału w konkursie wywalczyło siedmiu Polaków.

O prawo udziału w sobotnim konkursie indywidulanym walczyło w sumie pięćdziesięciu siedmiu zawodników. Najlepiej w kwalifikacjach poradził sobie reprezentant Niemiec, Karl Geiger, który oddał skok na odległość 96 metrów. Drugą pozycję zajął Stefan Kraft z Austrii, który skoczył 96,5 metra i stracił do tryumfatora 1,5 punktu. Na trzeciej pozycji sklasyfikowano Norwega, Daniela Andre Tandego. Zawodnik ten uzyskał o 3,7 punktu notę gorszą od Geigera.

W serii kwalifikacyjnej do drugiego konkursu indywidualnego, który zostanie rozegrany na skoczni Trambulina Valea Cărbunării w rumuńskim Rasnovie, najlepiej spośród reprezentantów Polski poradził sobie Dawid Kubacki. Zawodnik klubu TS Wisła Zakopane za skok na odległość 94,5 metra otrzymał notę o 4,8 punktu gorszą od zwycięzcy kwalifikacji, co ostatecznie pozwoliło mu na zajęcie siódmej pozycji. Dziewiąta lokata przypadła w udziale Kamilowi Stochowi, dwudziesta piąta – Piotrowi Żyle, trzydziesta pierwsza – Aleksandrowi Zniszczołowi, trzydziesta czwarta – Pawłowi Wąskowi, trzydziesta siódma – Jakubowi Wolnemu, natomiast Klemens Murańka musiał zadowolić się czterdziestym trzecim miejscem.

Na godzinę 12:45 zaplanowano początek drugiego konkursu indywidulnego w rumuńskim Rasnovie.

Wyniki kwalifikacji

Źródło: informacja własna