PŚ w Rasnovie. Eisenbichler wygrał prolog, dwóch Polaków w TOP 5

fot. P. Ślezińska

49 skoczków stanęło na starcie prologu rozgrywanego przed konkursem Pucharu Świata na skoczni w Rasnovie (HS 97). Na obiekcie położonym w Rumunii najlepiej poradził sobie Markus Eisenbichler.

fot. P. Ślezińska

Zawodnicy skakali w dość dobrych warunkach, na skoczni wiał słaby wiatr pod narty. Przed skokiem Martina Hamanna jury obniżyło rozbieg pierwotnie ustawiony na 14. stopniu o jeden szczebel.

Wicelider klasyfikacji generalnej, Markus Eisenbichler, wylądował dokładnie na rozmiarze skoczni (97 m) i zrobił to w niezłym stylu. Wyprzedził Halvora Egnera Graneruda (94 m) i najlepszego z Biało-Czerwonych, Kamila Stocha (92 m). Stoch uzyskał najlepsze noty sędziowskie (3×19).

Wszyscy Polacy zmieścili się w czołowej “30” prologu. Piotr Żyła skoczył 94 metry i był 5. (tuż za Robertem Johanssonem), Dawid Kubacki jedenasty (91 m), Klemens Murańka siedemnasty (93 m). W trzeciej dziesiątce sklasyfikowani zostali pozostali Polacy, 23. Paweł Wąsek (90 m), 28. Andrzej Stękała (89.5 m), a lokatę niżej Jakub Wolny, który o pół metra przekroczył punkt konstrukcyjny umiejscowiony na 90. metrze.

Pełne wyniki prologu

Konkurs indywidualny rozpocznie się jutro o 14:15.

źródło: informacja własna