PŚ w Ramsau: Zwycięstwo Frenzela, Polacy bez punktów

fot. medien-mittweida.de

fot. medien-mittweida.de

W Ramsau Eric Frenzel sięgnął po pierwsze zwycięstwo w sezonie. Niemiec po skoku był trzeci, a potem w fenomenalny sposób rozegrał bieg. Także po raz pierwszy w sezonie Polacy zakończyli zawody bez zdobytych punktów.

Na skoczni normalnej w Ramsau nie było większych różnic pomiędzy zawodnikami. Serię skoków wygrał Taihei Kato. Japończyk skoczył 97 metrów. Drugie miejsce zajął Tomas Portyk. Eric Frenzel wylądował na 96 metrze i uplasował się na 3. miejscu ze stratą 12 sekund do Kato. Dobrze zaprezentował się Szczepan Kupczak, który skoczył 94,5 metra. Polski zawodnik na półmetku rywalizacji był 14. Skok nie udał się Pawłowi Słowiokowi. Polak skoczył 85,5 metra i zajął 44. miejsce.

Wyniki po serii skoków

Niewielkie różnice na skoczni spowodowały, że na czele szybko utrzymała się 9-osobowa grupa. Po mocniejszym pociągnięciu Frenzela na czele pozostali jeszcze tylko Fabian Riessle, Vinzenz Geiger i Jan Schmid. Później także Geiger odpadł z czołówki. Schmid nie udał rady wygrać z Niemcami. W końcówce Riessle i Frenzel zgubili Norwega. Na ostatniej prostej lepszy okazał się Eric Frenzel, który wygrał po raz pierwszy w sezonie.

Niestety, Szczepan Kupczak w biegu spadł o 20 pozycji i nie zdobył punktów. Paweł Słowiok awansował z 44. na 37. pozycję. Adam Cieślar odpadł w kwalifikacjach. Liderem klasyfikacji generalnej pozostał 14. dzisiaj Espen Andersen. W niedzielę kolejne zawody w Ramsau.

Końcowe wyniki

źródło: informacja własna/fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.