PŚ w Ramsau: Zwycięstwo Fabiana Riessle, Polacy bez punktów

fot. sportschau.de

fot. sportschau.de

Zwycięstwem Niemca Fabiana Riessle zakończyły się dzisiejsze zawody Puchar Świata w kombinacji norweskiej. W Ramsau na podium stanęli również Włoch Alessandro Pittin oraz Eero Hirvonen. Polacy niestety bez punktów. 

Wszystko zaczęło się od przerwania i anulowania serii skoków do kombinacji. Z powodów złych warunków organizatorzy postanowili przerwać zawody i anulować wyniki. Swoje skoki zdążyli oddać Polacy, którzy plasowali się wysoko. Za oficjalne wyniki uznano zatem te z piątkowej rundy prowizorycznej i według tych rezultatów zawodnicy ruszyli na trasę biegu.

Zwycięstwo odniósł Niemiec Fabian Riessle, dla którego była to 6. wygrana w zawodach Pucharu Świata w karierze. Niemiec na trasę biegu wyruszył jako dziewiąty, ale dzięki dobrym biegu zdołał wyprzedzić rywali. Drugie miejsce zajął Włoch Alessandro Pittin, który zajmował dopiero 36. lokatę po skoku. Świetnie jednak zaprezentował się od strony biegowej i przegrał z Niemcem o zaledwie 0,3 s. Na najniższym stopniu podium stanął reprezentant Finlandii Eero Hirvonen (+1,5), który po skoku był dziesiąty.

Tuż za podium uplasował się Norweg Jan Schmid (+3,5). Na piątym miejscu wylądował Johannes Rydzek, który do swojego zwycięskiego kolegi z drużyny stracił 7,5 s. Czołową szóstkę zamknął Joergen Graabak (+9,8).

Polacy nie zachwycili. Po skoku najwyżej plasował się Szczepan Kupczak i na trasę wybiegł jako 25. zawodnik. Słaby bieg spowodował, że zakończył dzisiejsze zawody na 42. miejscu. Najlepiej wypadł Paweł Słowiok, który zajął 37. miejsce, choć po skoku zajmował dopiero 46. Adam Cieślar w biegu zdołał wyprzedzić sześciu zawodników i ostatecznie zajął 50. lokatę.

Pełne wyniki 

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata na czele Norwegowie. liderem jest Jan Schmid, który zgromadził 333 pkt. Drugi jest Espen Andersen (301 pkt), a trzeci Akito Watabe (284 pkt). Najwyżej sklasyfikowany Polak Szczepan Kupczak zajmuje 35. miejsce z dorobkiem 24 pkt.

Klasyfikacja generalna

źródło: informacja własna 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.