PŚ w Ramsau: W skokach triumfuje Eric Frenzel

fot. medien-mittweida.de

fot. medien-mittweida.de
fot. medien-mittweida.de

Za nami już pierwsza część konkursu w kombinacji norweskiej. Zawodnicy właśnie zakończyli konkurs na skoczni w austriackim Ramsau. Najlepszym zawodnikiem okazał się Eric Frenzel.

Pochodzący z Niemiec – Eric Frenzel skoczył aż 100.5 metrów, co pozwoliło mu zdobyć 138.9 punktów. W ten sposób również Frenzel bezie startować jako pierwszy w biegu. Na drugim miejscu został sklasyfikowany pochodzący z Austrii Mario Seidl z sumą punktową 138.4. Trzecią lokatę zajął lider klasyfikacji generalnej, czyli Johannes Rydzek. Wylądował on na 97 metrze i do lidera stracił 2.6 punktów. Natomiast na czwartej pozycji znalazł się również pochodzący z Niemiec – Vinzenz Geiger.

Podczas konkursu mogliśmy również oglądać dwóch reprezentantów Polski. Najlepszym z nich był Szczepan Kupczak, wylądował on na 96.5, co dało mu dwudziestą-trzecią pozycję. Kupczak rozpocznie bieg ze stratą do lidera 56 sekund. Na trzydziestym-ósmym miejscu znalazł się Paweł Słowiok, który uzyskał sumę 121.1 punktów.

Bieg do kombinacji norweskiej jest zaplanowany na godzinę 14:00. Wtedy dowiemy się, kto będzie tryumfatorem dzisiejszego konkursu w austriackim Ramsau am Dachstein.

Pełne wyniki konkursu.

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.