PŚ w Ramsau: W skokach najlepszy Mario Seidl

fot.merkur.de

fot.merkur.de
fot.merkur.de

W Ramsau właśnie zakończyła się pierwsza część zawodów w kombinacji norweskiej. Najlepszym zawodnikiem okazał się pochodzący z Austrii Mario Seidl.

Mario Seidl, skoczył 97 metrów, co dało mu sumę 129.5 punktów. Dzięki temu w biegu wystartuje jako pierwszy. Na drugim miejscu znalazł się Niemiec – Vinzenz Geiger, wylądował on na 95.5 metrze. W biegu będzie startował ze stratą 10 sekund do Seidla. Trzecia lokata należy do Erica Frenzela, do lidera stracił 4.3 punktów. Natomiast czwartą pozycję zajął Fabian Riessle, który za swój skok otrzymał 123.8 punktów. Lider klasyfikacji generalnej, czyli Johannes Rydzek wylądował na 88.5 metrze, dało mu to szesnastą lokatę oraz stratę w biegu wynoszącą 55 sekund. Za nieprzepisowe buty został zdyskwalifikowany Bernhard Flaschberger.

Dzisiaj również mogliśmy oglądać dwóch Polaków w austriackim Ramsau. Na skoczni lepiej poradził sobie Szczepan Kupczak, uzyskując 111.2 punktów (27 miejsce).  Natomiast Paweł Słowiok znalazł się na czterdziestej pozycji. W biegu wystartuje ze stratą czasową 1.31.

Pełne wyniki konkursu.

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.